| PDM2000 a întrebat:

Buna TPU...happy
Am si eu o mica problema...eu stau cu un baiat de o luna si 3 saptamani mentionez ca am 12 ani si el 17.
Intr"una din zile a intrat o fata pe facebook de 19 ani p mine si mi-a spus sa ma despart de pretenul meu deoarece il stresez ca ii ea cu el si chesti de genu [iar eu cu el n-am mai vorbit aproape de 2 saptamani si ceva] m-a amenintat ca vine la scoala mea si ca ma bate. Eu i-am spus prietenului meu ce s-a intamplat si a negat ca nu o cunoaste si ca nu stiu ce. Iam spus si colegei mele care mi-a spus ca o cunoaste si ca i cam nebuna fata si mi-a zis ca mai bine sa ma despart de el pentru binele meu... insa nu as vrea sa dau cu picioru la o persoana care ma iubeste.sad Eu tin la el dar nu pot sa spun ca il iubesc si nu stiu ce sa fac sad intr'un fel as vrea sa ne despartim insa intr'altu nu...

31 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te lasa intimidata de o fata pe care nici macar nu o cunosti, o fi vreo obsedata de prietenul tau

| deluXxe a răspuns:

I-ai spus si lui de amenintari? Presupun ca are si el ceva de zis acolo,doar nu sta cu mana-n san sa te bata aia. Ar trebuii sa-ti ia apararea sau sa se ocupe chiar el de problema, ca doar e baiat happy
Lumea are gura mare, trebuie sa fii calma si doar sa aprobi "Bine, okey." dar sa faci cum vrei nu cum spun ei. Nu-ti fie frica, D-nezeu va avea grija happy.

| PDM2000 explică (pentru deluXxe):

Ei bine n-a avut oh go on decat sa zica ca o Fute pe romaneste in cur oh go on si nu mi-a luat apararea bineinteles spunea ca ma iubeste si ca is totul pentru el oricum sunt foarte consienta ca nu spune adevaru si ca sunt vrajeli ieftine

| Amilik a răspuns:

Crezi ca merita sa iti risti sanatatea fiind cu el sau nu? Asta e marea intrebare. Daca spui ca fata aia e asa de violenta nici nu stii ce poate sa ti se intample si crede-ma daca el nu e barbat indeajuns incat sa recunoasca ca o stie atunci nu merita.

| PDM2000 explică (pentru Amilik):

Ai dreptate oricum sunt cam mica pentru asa ceva...

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

~Una la mana~
-Draguta nu pune botul la toate raha. turile ce ti se aduc la cunostinta de catre o fata pe care tu personal nu o cunosti deloc, probabil o maniaca geloasa/invidioasa pe tine, cine o sti motivul pentru care incearca sa te sperie cu amenintari...

~Doi la mana~
-Iubitul tau daca intr-adevar tine la tine atunci ar trebui sa actioneze, sa incerce sa-ti ia apararea...sa faca ceva intelegi unde bat eu?
-Stiu ca esti inca micuta si poate nu realizezi inca dar ti-o spun eu de pe acum, ca tot te mananca sa ai relatii cand tu inca ar mai trebui sa te joci cu papusile, sa stii: Orice persoana normala, ce-si iubeste aproapele, va actiona numaidecat (pentru ai sari in ajutor) cand va realiza ca siguranta acestuia/acesteia este periclitata... understood?raised eyebrows

~Trei la mana~
-Totusi ai grija de tine, eu sincer te-as sfatui sa-ti gasesti pe unu de varsta ta ori cu un an mai mic-mai mare dar nu mai mult.
-Tipul tau are saptesprezece ani nu?
-In general majoritatea celor cu varstele cuprinse intre cincisprezece si douazeci de ani nu au in cap decat un singur lucru cu o fata/femeie...
-Copiii din ziua de azi sunt mult mai precoce/ mai versati, deci sunt sigura ca vei intelege tot ce am vrut sa-ti comunichappy.

Numai bine si
sa fi fericita.

Răspuns utilizator avertizat
| PiTbuLuL a răspuns:

Deci la 12 ani relatie cu unu de 17? Ala sta cu tine ca poate ai bani sau cv de genuhappy.Ca nu iti fa griji ca sta cu tine ca te iubeste sau poate nu vrea sa stea niciuna cu el si so pricopsit cu tinewinking.Ai grija fata ca tu te bagi deja in probleme serioase.Deci mai bine fa-ti naibi scoala nu esti uh de relati la varsta ta..Doamne o innebunit cu totu lumealaughing

| Loreddana a răspuns:

La 12 ani relatie... ce a ajuns lumea asta?

| PDM2000 explică (pentru Loreddana):

Da la 12 ani relatie stai linistita ca is altele de 10 ani care au relati

| Loreddana a răspuns (pentru PDM2000):

straight face

| amuzanta a răspuns (pentru Loreddana):

Corect corect!

| DaDyva1992 a răspuns:

1.El 17 si tu 12? asta nu e relatie este babysiting happy
2.voi trebuie sa vorbiti mereu nu odata la 2 saptamani.
3.eu cred ca fata aia este foarte geloasa pe voi doi.
4. daca ti asa mult la el nu da cu piciorul.(dar pe bune asta-i babysiting :/)
5.ascultati inima si fa cea ce crezi cai bine.
6.MULT SUCCES!

| PDM2000 explică (pentru DaDyva1992):

Multumesc mult o sa tin cont :*

| Siim a răspuns:

Faci ce iti spune inima. Dar totusi, la 12 ani sa ai o relatie cu unu' de 19? E cam periculos pentru el si pentru tine nu crezi? Oricum succes in relatie...straight face

| TheSpecialRose a răspuns:

Parerea mea este ca aceasta "relatie" nu prea exista. El ori este respins de fetele de varsta lui, ori isi bate joc de tine. Cred ca nu ar trebui sa ai atat de multa incredere in el...insa, alegerea iti apartine in totalitate. Referitor la problema ta, presupun ca fata asta de 19 ani este geloasa pe voi sau pur si simplu nu are alta preocupare.
Oricum, ai grija de tine si mult succes in "relatia" ta! happy

| Odise a răspuns:

Doamne. La ce a ajuns lumea! Relatie.Pff

| PDM2000 explică (pentru Odise):

Mi se pare ca nu esti la biserica sa spui Doamne... sau poate esti... am pus doar o intrebare ok? nu sa ma corectati sau sa imi spuneti unde sa ajuns lumea si nu stiu ce

| PiTbuLuL a răspuns (pentru PDM2000):

Poi de ce?happy ce are daca spune ''doamne'' zice bine tie ti se pare normal ca o fata de 12 ani sa stea cu unu de 17? Hai ma fata bagati si uh mintile in cap oleaca ca n-ar strica

| PDM2000 explică (pentru PiTbuLuL):

Mda acum va luati de mine ca stau cu unul de 17? raised eyebrows am pus o simplia intrebare si uite unde sa ajuns... in fine

| PiTbuLuL a răspuns (pentru PDM2000):

Nu ma iau de tine da nu ii normal ca una de 12 ani sa stea cu unu de 17 macar parinti tai stiu? Stiu pe naiba ca nici un parinte n-ar lasa ca fata lui de 12 ani sa stea cu unu de 17 deci.

| PDM2000 explică (pentru PiTbuLuL):

Da stiuwinking

| Odise a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Corect sint de acord cu tine!

| PiTbuLuL a răspuns (pentru PDM2000):

Deci vrei sa spui ca parinti tai sunt de acord cu asta? Ca stai cu unu mai mare de 5 ani ca tine? Hai ma si nu vb prostilaughing oricum trebuie ta nu pot sa zic ca eram mai cuminte ca tine la varsta ta da ma roglaughing. Oricum fa ce vreihappy

| PiTbuLuL a răspuns (pentru Odise):

Mersi macar cineva ii de acord cu minehappy

| emasonya a răspuns:

Doooamne, copile, la vârsta asta AI ASEMENEA PROBLEME? Preocupă-te fetiţo de şcoală, de limba română (că ai lacune mari în exprimare şi scriere.
Eşti pierdută dacă te laşi pradă acestor tâmpenii.

| PDM2000 explică (pentru emasonya):

Mda am asemenea probleme la varsta asta si stai linistita ca ma preocup si de scoala... am pus doar o intrebare ok? nu sa ma corectezi tu la limba romana

| Anonim0123 a răspuns:

Sa sti fara suparare ca ar trebui sa iti vezi de scoala si de lucrurile potrivite varstei tale. Si fi fara grija ca mai ai timp sa fi cu un baiat si dupa ce o sa ai mai multi unu dupa altu o sa te plictisesti de ei...{baieti}

| Bianca_Ancuta_1991 a răspuns:

Mai bine sa te desparti de el decat sa risti

| Dyostin25 a răspuns:

Daca nu-l iubesti mai bine incerca sa vezi daca chair tine la tine sau te iubeste. Daca se ia cineva de tine el ar trebui sa fie instare sa il si omoare pe acea persoana.Mai bine lasa-l pana mai tarziu oricum nu poti avea deocamdata o relatie cu el. Sper ca te-am ajutat@!