| uknownvirus a întrebat:

Buna TPU.am si eu o micutsa problema la mine in clasa s-a mutat anul trecut un baiat mie a inceput sa imi placa de el iar acum sunt topita dupa el eu stau langa doamna de matematica ier el este la meditatie cu alti baieti intamplarea a fost sa ies intr'o dimineata afara sa ii duc ceva unei prietene si l'am vazut, m'a vazut si el si se uita incontinuu la mine pana a intrat in curte la profesoara acum ca stiam cand este el la meditatie mai ies din cand in cand sa il vad, pertru ca v'am zis imi place fr mult de el
luni am iesit mult mai devreme de la scoala pentru ca nu am facut niste ore si am mers cu 2 colege, cu el si cu inca un coleg intr'un parc unde ne'am distrat de minune ne'am batut cu ghiozdanele ne'am dat in balansoar p urama am mers la un coleg si pe urma am plecat toti spre casa
cand ne'am luat la revedere eu nu i'am zis lui i'am zis uneia dintre colege si m'i-a zis el mie. cateva colege spun ca ne sta bine impreuna, si l-a intrebat una dintre ele daca ar vrea sa il sarut eu si el i'a raspuns "in fiecare zi" acum nu stiu ce sa zic vreau sa stiu cat mai repede daca ma place pentru ca de luni se va muta o fata noua la noi in clasa de la scoala de unde s-a mutat si el si nu stiu daca o cunoaste. credeti ca ma place? cum as putea sa imi dau seama daca ma place? cum as putea sa il fac sa ma placa? cel mai buna raspuns fundoi si vot restul vot.va rog sa nu mai faceti glume

Răspuns Câştigător
| nobody88 a răspuns:

Ascultama cu atentie ^_^, iti voi raspuns pe rand la toate intrebarile

1. Credeti ca ma place? > Nimeni in afara de el nu poate sti asta
2. Cum asi putea sa imi dau seama daca ma place? > nu exista nici o formula magica pentru asta. Desi poti cauta pe google dar nu cred ca vei gasi nimic tongue
3. Cum as putea sa il fac sa ma placa? nu ai cum sa faci pe nimeni sa te placa, oameni au preferintele lor poti sa fii draguta cu cineva sa fii prietenoasa cu cineva, dar asta nu ins ca il faci sa te placa ins doar ca incercati sa creati o legatura intre voi.

Nu ai absolut nimic de pierdut. Du-te si vb cu el intre 4 ochii fara colega x colegu si zii ce ar fi daca dupa ore mergem in parc la o plimbare sau nu stiu gasesti tu cv de genul, si vezi ce se intampla mai departe din ce ai zis tu se pare ca te place dar nimeni nu poate stii asta sigur mai bine decat el, asa ca nu ezita nu ai nimic de pierdut ia du-te la el vb si vezi nu incepe sa ii zici vai imi place de tine de nu mai pot si chestii de genu, stati doar voi 2 si daca este sa fie ceva intre voi probabil se va infiripa incet incet ori la prima iesire, Lasa lucruile sa vina de la sine si ai incredere in tine. In cel mai rau caz aflii ca nu te place ( doare un pic pentru ca se vede ca nu ai inca destula experienta in asa ceva ) dar dupa macar stii ce ai de facut, elucidezi un mister si iti vezi linistita de viata in continuare. Succes happy

1 răspuns:
| AndriciTpu a răspuns:

Evident ca te place dupa gesturi. Daca tu simti ca nu uite o metoda sa il faci as te placa:

Faci glume in prezenta lui, fate mai prietenoasa cu el, comportate aparte fata de el el isi va da seama ca il placi si poate ar dori sa deschida o relatie intre voi. Funda?