| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Imi place o fata, dar are prieten. Ea a recunoscut ca nu isi iubeste prietenul, ci doar tine la el, iar de mine a zis ca ii place si intr-o seara m-a sarutat (ulterior spunand ca nu trebuia sa se intample). O perioada eram foarte apropiati... vorbeam zilnic. De cateva zile am vazut-o distanta. Tot am incercat sa o scot la un suc si sa vb, deoarece eu i-am zis mai inainte sa ne cuplam noi daca nu-si iubeste prietenul, dar a ezitat sa imi raspunda. Ieri mi-a zis ca nu se cupleaza cu mine deoarece a realizat ca prietenul ei inseamna mult pentru ea, dar a specificat ca nu acum... I-am zis ca daca vrea acum bine, daca nu niciodata, iar raspunsul ei a fost "acum e nu".
Tot ea a zis ca nu vrea sa ma departez de ea, ma cauta, imi mai da mesaje.
Ce credeti ca gandeste ea? Eu ce ar trebui sa fac? Oare sa o mai caut? Va multumesc

6 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Ai motive sa o mai cauti? Azi da, maine nu, te vreau pe tine, nu il vreau pe iubitul meu, prea multe toane. Esti planul de rezerva, esti parasuta de salvare, esti tinut aproape "in caz de", sau poate asa vad eu toata situatia. Ii place atentia pe care i-o oferi.
Eu as fugii, da, este posibilitatea ca dupa ceva timp sa te aleaga, dar daca face asa cu actualul, de unde stii ca n-o sa-ti faca si tie la fel.
Dar nu ma baga pe mine in seama, decizia este a ta, este viata ta.
O zi buna sa ai.

| ApaMineralaPlata a răspuns:

De ce o stresezi lasa sa-si puna gandurile in oridine si dupa aceea vei vedea ca totul va fi bine, daca acum a spus ca "nu" poate se va schimba lucrul acesta in "da" numai ai rabdare. Bafta!

| iubesc a răspuns:

Eu cred ca este o profitoare si vrea sa stea cu mai multe baiati. e nehotarata fata, nu mai vorbi cu ea.

| Alisse a răspuns:

Eu cred ca e indragostita de tine dar tine mult la prietenul ei si, o retine chestia asta. Nu cred ca ar trebui sa o mai cauti, daca ea vrea sa fie cu tine te va cauta ea si va insista ea dar cinstit ar fi sa se desparta de prietenul ei daca vrea ceva de la tinehappy

| Nicolletaaa a răspuns:

Buna!

Se observa doar cand povestesti ca si ei ii place de tine, daca nu ii placea atunci nu te saruta, poate ea se fereste sa il raneasca pe actualul iubit care tine la el dar nu asa de mult. Poate ea s-a obisnuit cu el si s-a atasat de el, dar asta nu inseamna ca il iubeste ci practic ca tine la el si nu vrea il vada ca sufera. Trebuie sa ii acorzi macar putin timp si sa incerci sa pastrezi legatura cu ea altfel poate ai sa o pierzi si nu vrem asta.
Nu putem sa stim ce gandeste ea dar in mare parte trebuie sa aleaga intre iubire si atasament. Care intre iubire si atasament e aproape acelasi lucru. Ori sa fie ea fericita ori sa il faca sa sufere pe actualul iubit. Crede-ma ca e destul de greu, indiferent daca ti-a spus "Acum e nu" atunci e clar ca ea se gandeste ce sa aleaga dar e in ceata si nu stie. Eu spun sa o mai cauti pentru ca daca ai sa te indepartezi de ea ai sa faci mai rau. Succes!

| MyNameIsAna a răspuns:

Eu cred ca ea este o fata care profita adica doreste sa aiba multi iubiti si prieteni ca sa o placa da ea nu-i place de acei iubiti