| analfabet5698 a întrebat:

Acum apoximativ un an m-am indragostit de o fata pe nume Bianca, ea neavand habar de sentimentele mele.
Atunci ea era impreuna cu un tip pe nume Andrei, un tip foarte gelos care daca o vedea pe Bia cu oricine
devenea incredibil de gelos, si de acolo rezulta un scandal monstru.
Eu nu ii spuse-sem Bie-i ca O Iubesc, si cazusem intr-un fel de depresie, atunci ea
imi prezentase o fata pe nume Diana, care atunci mi se parea foarte draguta si amuzanta.
Dupa o relatie de cateva saptamani cu Diana, ea s-a despartit de mine fiindca incepuse sa ia
note proaste la scoala si in o spatamana trebuia sa plece in anglia! Eo am fost plecat din oras cat timp
ea a fost plecata in Anglia si cand m-am intors am mai suportat o luna o relatie cu ea
in acelasi timp in care ea era cu un tip pe nume Mike! cand am inceput sa fiu "amantul" ei am aflat
ca Bia nu mai era cu Andrei! Dar din pacate atunci eu nu mai simteam nimic pentru Bia, care atunci era cu un tip pe nume ALex!
Nu am mai suportat sa fiu un amant si am pus piciorul in prag dupa ce am aflat de la Bia ca Diana ma inselase cu mike in timp ce era cu mine!
Atunci am facut un scandal mare, am despartito pe Diana de mike si m-am re-indragostit de Bia, care mereu mi-a fost alaturi!
Dupa multe nopti ne-dormite i-am spus Bie-i ca o iubesc, ea mi-a spus ca si ea are unele
sentimente pentru mine dar nu poate spune ca ma iubeste... Am continuat asa pana cand Bia a aflat ca Alex o inseala si s-a despartit de el!
Anul acesta, De ziua indragostitilor dupa multe insistente din partea unui prieten caruia ii spunem jizzy, Bia la sarutat pe jizzy!
In acel moment eu am inceput sa plang...
Din nou am lipsit o saptamana din oras si cand m-am intors Bia era cuplata cu catalin... Ea nu il iubea extrem de tare dar totusi tinea la el mult!
Eu i-am cerut lui Bia un sarut, ea a aceptat fara ezitare, si am continuat asa, sarutandune pe ascuns, si dupa ceva timp continuand asa, catalin a sarutat-o pe Diana!
Cand Bia inca nu stia acest lucru, Bia m-a dus undeva unde sa fim singuri, m-a sarutat si mi-a spus pentru prima data ca ma iubeste!
Eu ii spuneam in fiecare minut ca o iubesc... Iar cand a aflat de Catalin si Diana, s-a despartit de Catalin
Insa tocmai cand eram cei mai apropiati, si cand ea era singura l-a ales pe Cosmin, spunandu-mi ca el e mai matur ca mine... am plans mult si am cazut din nou intr-o depresie!
Bia si Diana erau prietene bune! insa Diana a despartit-o pe Bia de Cosmin, ca sa fie ea impreuna cu cosmin! Eu atunci eram impreuna cu Ely
Bia, dupa ce nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut deloc muult timp, m-a sarutat, mi-a spus ca a facut cea mai mare greseala ca nu a vrut
sa fie impreuna cu mine si ca vrea neaparat sa fim impreuna, pentru ca nu vrea sa ma mai piarda, pentru ca probabil
orice fata vrea sa fie cu mine (cuvintele ei)... Eu am acceptat fara sa clipesc, pe loc am vorbit cu Ely si m-am despartit de ea!
Insa Fericirea mea a durat doar 1 zi dupa care Bia imi zicea in continuu ca are iubit!

Aceasta este varianta scurta a povestii mele de dragoste!

Ce parere aveti... As putea scrie o carte dupa povestea mea?

12 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

Cine te opreste? In nici un caz unul dintre noi! Daca tie iti surade ideea, atunci da-i drumul! Succes

| analfabet5698 explică (pentru AndreeaEma):

Eu de fapt ma intrebam daca povestea asta in varianta adevarata si foarte lunga ar fi interesanta, ar atrage lumea sa citeasca...

| AndreeaEma a răspuns (pentru analfabet5698):

Probabil, mie una mi se pare draguta, acum depinde si de felul tau de a scrie happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce e asta frate episod din iubiri secrete? Ce ne interesează pe noi de Bia și Diana sînt niște c penale.

| analfabet5698 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bine zicea cine zicea ca daca nu ai trait iubirea, nu ai cum sa o intelegi!

| Azµre a răspuns:

Eminescule de ce-ai murit sigh
cophii din zilele noastre!

| Nymeria a răspuns:

La cate se intampla in povestea ta ar iesi o carte destul de voluminoasa

Hei ideea nu e rea scrie cartea

| marycroitor a răspuns:

Nu.telenovele sunt multe

| Adele29 a răspuns:

Da ai putea scrie. dar daca mai ai povesti de astea sunt fete care cauta de astea sa le posteze pe facebook deci posteaz-o pe la ele poate le ajuti

| analfabet5698 explică (pentru Adele29):

Nu inteleg, vrei sa iti bati joc de mine sau ce?

| Adele29 a răspuns (pentru analfabet5698):

Nuuu ai inteles gresit e o poveste foarte frumoasa care ar trebui postata si pe facebook am mai citit pe acolo povesti de astea.Si chiar ar atrage lumea sa o citeasca deci daca vrei sa iti investesti bani fa o carte..promit ca o sa o cumparbig grin

| Sabii a răspuns:

Woow...eu credeam ca deja e o poveste...