| Cretzullina a întrebat:

Am si eu o problema: Am 12 ani si sunt o persoana gen inalta si slaba! crying( la mn in gasca sunt 3 fete si 4 baieti... Baietii au inceput de la un timp sa dea palme la fund si sa le puna mainile celorlalte fete la sani. Recunosc ca eu nu as dori sa-mi faca si mie la fel dar macar sa nu ma mai jicneasca zicandu-mi ca sunt girafa sau ca am 2 bete infipte in cur dau ca nu am sani... Ce pot sa fac?

Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand, de pe la aceasta varsta intrii la pubertate. Stai linistita, corpul tau nu va ramane vesnic asa!happy Si in al doilea rand, asa ca sfat...eu zic sa iti lasi asa numitii,, prieteni" deoparte...Important e sa iti vezi acum de scoala si sa fii tu constienta pentru ce vrei sa faci mai incolo, pentru ca te asigur eu 100% ca prietenii ti se vor schimba si vei intra in diferite gasti(cel mai bine e pe cont propriulaughing ) Mai incolo, daca e sa iti faci si vreun iubit, ai grija sa nu alegi pe oricine..adica orice nesimtit care sa-ti puna mana pe fund sau pe sani imediat ce te-a cunoscut. Ai incredere, te poti indeparta usor de gasca ta, nu zic acum sa nu mai vorbesti deloc.dar o poti rari! Si chiar daca te-ar jicni, ce te intereseaza pe tine ce spun ei? Pana la urma ''cui nu-i place, sa nu se uite" sau,, cine te iubeste, te iubeste oricum ai fi" plus de asta, astia NU iti sunt prieteni daca te jignesc.
Bafta:*

12 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Soro, ai 12 ani....cui pnm ii pasa ce spun altii sau ca nu ai sani? ai rabdare ca toate cresc...sa speram ca si mintea.

| mihai69 a răspuns:

Stai să vezi peste vreo trei ani ce-ar mai vrea să se strecoare printre „bețele"-alea de le ții înfipte-n cwr... Da' să te ții tare! să nu-i lași! Abia atunci vei fi cu adevărat răzbunată!

| Doub a răspuns:

Wawlaughing la 12 ani te vaiti ca nu ai sani? hm..interesant..si daca esti girafa ce? Ar trebui sa fi fericita ca ai 2 maini si 2 picioare..Ai destul timp sa te dezvolti! Si legat de prietenii tai. la 12 ani asta se face? Bai, se duce tara asta de rapahappy

| Alcyon a răspuns:

Oau, ce preocupari au acum pustii de 12 ani! Nici nu vreau sa stiu ce-or sa faca la 17-18!

| Seepty a răspuns:

Eu zic sa nu-i bagi in seama daca zic asa ceva, dar nu cred ca or sa zica pentru ca vor crede ca nu mai vorbesti cu ei asa ca nu te teme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vei dezvolta mai târziu, nu-i nimic, ce atâtea griji? Ştii proverbul acela: "spune-mi cu cine te împrieteneşti ca să îţi spun cine eşti!" Eu te-aş sfătui să îţi laşi aşa zişii "prieteni" deoparte şi să te axezi pe şcoală. Şi ţine minte că este un avantaj înălţimea. Mai târziu vei avea mult mai multe oportunităţi în legătură cu cariera ta decât alte fete care sunt mai scunde.

| Solitude15 a răspuns:

Ignorai nu ai nevoie de ei

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji. Esti mica deocamdata, o sa vezi cat de mult o sa aiba de pierdut cei care te critica. O fata inalta e mult mai apreciata decat una scunda. Crede-ma stiu despre ce vorbesc, baietii din ziua de azi sunt niste idioti, o sa aprecieze cand e prea tarziu. Esti perfecta asa cum esti happy

| Mahima a răspuns:

Exista fete de 20 de ani care sunt inalte si slabe si nu se mai plang.Inteleg ca vrei sa fii ca restul, dar nu dispera.Si eu eram slaba cand eram de varsta ta.Dar apoi intervine pubertatea si isi vor face aparitia si sanii si fundul.In trecut asta erau de fapt etapele maturizarii.Adica pe atunci nu existau atatea fete de 12-14 ani care arata ca de 20. Tu ai parte de o maturizare corecta. Celelalte fete vor avea la 20 de ani sanii lasati si alte probleme de genul.Fii rabdatoare!

| EusebiuVRU a răspuns:

Sa nu ii bagi in seama, chiar daca iti e greu.dar sa stii, faptul ca esti o fata inalta e ceva extraordinar..eu am fete im clasa la mine(sunt a 11a) si au 1-40-1.50..fii fericita si multumitoare ca esti inalta..cat despre hateri, n au decat sa rada...

| PepsiWTF a răspuns:

Simplu, ignorai.Si spune-le ca nici ei nu sunt perfecti.