| NoName_7225 a întrebat:

am si eu o problema

Am 15 ani si m-am despartit de prietenul meu acum cateva saptamani, dar eu inca mai tin la el happy. Ne-am despartit dintr-un motiv stupid. El a zis ca nu mai are rost relatia, ca are nevoie de o pauza si ca nu poate sa spuna motivul pentru care a facut alegerea asta.Bn am inteles asta, nu am mai insistat pe problema asta.Cu toate astea, vorbeste cu mine pe mess, ma intreaba "cf frumoaso" imi spune ca se gandeste la mine, e invidios cand ma vede in prezenta altor baieti... mi-a zis ca ma iubeste si ca nu vroia sa se desparta de mine straight face acum nu pot sa inteleg daca imi tot spune lucrurile astea de ce nu vrea sa fim din nou impreuna?! Am ajuns la concluzia ca el doar face misto de mine...nu stiu ce gandeste el acum, dar as vrea sa stiu straight facevoi ce credeti?

Daca puteti sa ma ajutati v-as fi recunoscatoare :X si sa nu uitam de funda` love struck:*

Răspuns Câştigător
| AkexD a răspuns:

Hmm.dpmdv cred ca el se astepta ca dp ce iti spune toate astea sa nu fie tratat cu indiferenta, spuneai ca nu ai insistat mult pe alegerea lui.El acum pbb se simte aiurea si cu orgoliul ranit ca n`a reusit sa scoata nici macar o vorba de la tine sau macar o intrebare ce ar fi vizat despartirea voastra.Nu crede ca te ia la misto, ba din potriva si-a dat seama ca intr-adevar tine la tine.Impaca-te cu el si`o sa fie totul ok pana la urmatoarea ceartahappy. Multa baftahappy!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si te-ar vrea si nu-ti da pace, si te lasa, ii si place...Nu e hotarat nici el.Din ce motiv v-ati despartit,nu stie nici el,daca-l iei la bani marunti.Ce sa faci? Da-i ignore pe mess,nu-i mai da nici o atentie, nici telefon, nici nimic.Intre timp iesi, plimba-te, daca-l vezi fa-te ca nu-l vezi sau pleci daca e si el.Rezista doua saptamani asa si problema ta se va rezolva.Asta o sa-l ajute sa-si dea seama singur ce vrea. Daca ii pare rau, se va intoarce. Daca chiar v-ati despartit, te va ajuta si pe tine sa depasesti momentul.Bine? Nu-i usor, depinde de vointa pe care o ai in tine si de mandria ta.Mult noroc!

| push2gl a răspuns:

Poate te incearca sa vada daca te cuplezi cu altul sau il astepti (a zis ca are nevoie de o pauza )

| AyU a răspuns:

Poi dupa parerea mea is 2 variante.
Chiar face misto de tine si te joaca pe degete, in acest caz ar trebui sa il uiti pentru ca e un mare magar laughing
Dar poate totusi inca te place si si-a dat seama ca a facut o greseala cand v-ati despartit. Flirteaza cu el, spune-i sa va intalniti sa vezi cum reactioneaza si intreaba-l de ce nu mai fa o sansa relatiei lor. Depinde de acest raspuns daca intr-adevar te merita sau numa isi bate joc de tine. Nu te lasa calcata in picioare :*
Succeswinking

| Ionica9119 a răspuns:

Probabil vrea sa vada ce zici tu [cu alte cuvinte sa spargi tu gheta si sa'i spui ca inca mai tii la el, lucru pe care nu te'as sfatui sa'l faci].
Deci, lasa'l in pace. Adica, vorbeste cu el, dar nu'i da de inteles ca iti pasa. Daca zice ca se gandeste la tine si ca e invidios pe alti baieti, sigur nu va mai sta mult cu mana in buzunar. Va sparge el gheata. Asa vei fi sigura ca nu rade de tine.
Succes!

| NoName_8511 a răspuns:

Probabil ca el sa faca misto de tine...sau sa nu fie prea decis!
Daca tu regreti ca v-ati despartit vorbeste cu el si intreaba-l de ce nu va impacati...atunci observi daca mai exista sanse!
Nu te lasa calcata in picioare de nici un baiat...