| Pissu_6243 a întrebat:

:*
Am si eu o dilema pot sa spun...
De vreun an imi place foarte mult de un coleg, e frumos, e dragut, prost nu e dar cateodata are un comportament foarte stupid.
De vreo luna i-am spus exact ce simt pentru el dar nu a reactionat in niciun fel.
Mereu il surprind uitandu`se la mine, toate prietenele mele spun ca are un mod deosebit in care ma priveste si eu la fel... dar niciodata nu`mi spune exact ce vrea de la mine si ce simte.

Acum 2 saptamani intr-o pauza nu s`a dus cu prietenii lui pe afara si chestii de astea si a stat cu mine...am stat imbratisati, ne-am sarutat, simteam ca simte ceva deosebit pentru mine. Apoi 2-3 zile a fost distant, cum e de obicei...ma ia la misto, ma necajeste si chestii de astea.
La chimie stau langa el si mereu stau cu picioarele pe picioarele lui, mereu se joaca cu mainile mele si ma priveste dulce, dar apoi iar e la fel.
Miercuri m`a durut capul si am ramas in clasa dupa ce s`a sunat (trebuia sa mergem la laboratorul de chimie) si a venit si el sa ma convinga sa ma duc, m`a sarutat, m`a strans in brate si pana la urma m`am dus. A doua zi iar a fost indiferent si se purta urat.Ieri,vineri am avut sportul iar eu am stat pe banca, cand mai erau 15 min din ora el a iesit la baie si am iesit dupa el si l`am strigat, cand m`a vazut a venit la mine si m`a sarutat.La un moment dat m`a intrebat ceva gen: Tu te saturi vreodata sa ma saruti? (ca nu-l mai lasam sa plece si ne sarutam incontinuu), i-am raspuns si eu big grinar tu te saturi? Si el m`a sarutat. Apoi l`am intrebat ce simte pentru mine si a zis ca nu stie(asa spune tot timpul) si i-am zis ca ii e rusine fata de prietenii lui sa recunoasca ca e indragostit (concluzia asta am tras`o eu din comportamentul lui fata de mine) si nu a zis nimic.
Apoi am mai avut o ora si facea intr`una la mine chestii gen:Hai tu zi`mi cu cine sa ma mai combin...cu X, cu Y sau cu Z? Pe doua dintre fetele pe care mi le enumera nu le suport, sunt ingamfate si infumurate iar cealalta e o prietena buna de`a mea care nu s`ar combina cu el dar el vroia sa ma enerveze si facea anume ca vedea ca mor de nervi.
Cand am ajuns acasa m`a intrebat pe mess ceva de un meci si apoi l`am rugat sa`mi spuna sincer ce simte pentru mine si nu mai raspundea (asa face tot timpul) iar daca raspundea ma lua cu alte subiecte.Eu am iesit repede de pe mess ca ma plictiseam si pe la 10 mi-a dat prietena mea cea mai buna sms si mi-a zis ca a vorbit cu el si ca i`a povestit ca o copchila cu 2 ani mai mica decat noi se da la el si i`a zis ca el nu are ce vedea la mine ca nu stiu ce...si el i`a spus prietenei mele ca intr`adevar cateodata il enervez...
Ma simt ciudat, ce sa cred? Simte sau nu ceva pentru mine? Un sfat va rog.
Dau funda love struck

PS: Scuze ca am scris atatbig grin

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe lanca faptul ca e damblagit face misto de tine.

| alexutza003 a răspuns:

Probabil te place insa este prea orgolios sa recunoasca chiar si asa chiar daca tu il place enorm de mult incearca sa il ignori si tu cand vine la tine sa te sarute pleaca de langa el nu-l saruta pana nu iti da un raspuns fi indiferenta cu el

| Cristinne_3572 a răspuns:

Am avut rabdare sa citesc tot.am fost si eu in situatie asemanatoare...din pacate dragostea aceea s-a si terminat asa fara sa duca la nimica.tie pot sa iti spun una, fa ceea ce crezi ca e bine.ce crezi tu de fapt despre sentimentele lui? crezi ca te iubeste? daca ai si argumente e inca mai bine.si apropo daca o fi fiind scorpion nu cred ca te poti astepta la declaratii de dragoste sub forma de poeme sau serenade.am si eu un scorpion(il iubesc enooorm)cind il intrebam daca ma iubeste el imi spunea ca dragostea nu se spune,ca el ar putea sa minta ca m iubeste pentru a obtine ceea ce doreste(si e adevarat).eu imi dadeam seama ca ma iubeste din clipele in care eram doar noi, doar doi.iar faptul ca il enervezi nu e grav, din contra el simte atunci un "potop de pasiune"... spun asta pentru ca asa e Nicholas al meu cind imi spune "ce ma enervezi tu pe mine". bafta tie!

| denisFlafi a răspuns:

El te place mult dar cand este cu prietenii sai se simte intr-un jenat si nici nu te baga in seama e un caz foarte nahpa.eu ca baiat am facut asta cand eram cu o fata si dupa 3 saptamani inima mea a fost franta.deci tu incearca sa il faci sa isi arate sentimentele fata de tine. Sper ca te-am ajutat