| Roxy1234 a întrebat:

Am si eu o problema; am fost cu un baiat timp de 7-8 luni.In acest timp ne-am certat si ne-am impacat de vreo 5-6 ori; acum 3 saptamani el s-a despartit de mine si s-a cuplat cu o colega de-a mea pe care eu o credeam prietena.El o spus ca o place mult; dar la un moment dat mie si prietenei mele(prietena comuna)ne-a zis ca nici nu ii pasa de ea.Cand am fost la o fata(vecina lui)ea imi zicea mereu ca se uita la mine si ca ma cauta cu privirea; dar eu ii ziceam ca nu are cum.Toate fetele imi zic ca el inca mai tine mult la mine dar; nici macar nu ma baga in seama iar atunci cand ma vede "isi afiseaza un zambet tamp pe fata".PS:El si colega mea s-au despartit; si acum e singur.Eu ce trebuie sa fac? Numai inteleg nimic.Sa il intreb daca mai vrea sa fim impreuna? Eu mai tin la el si imi e frica sa ma duc sa ii vorbesc.Cine ma ajuta FUNDA; restul VOT.

Răspuns Câştigător
| YumikoItsMyName a răspuns:

Buna Roxana! Incearca sa iti pui cap la cap sentimentele, gandurile si toate ideile. Incearca sa vezi lucrurile cum sunt din punctul tau de vedere si nu mai cere parerea prietenilor pentru ca ei te vor rani mintind sau in alte moduri. Ideea este ca dupa ce ti-ai pus cap la cap tot iti sugerez sa vorbesti cu el pe messenger sau fata in fata (daca ai tupeu.) si sa aflii ce s-a intamplat de s-a despartit de tine. Apoi poti sa-i spui ce ai mai auzit precizand in final e adevarat? Deci calmeaza-te si lasa totul sa vina de la sine in momentul asta si crede-ma ca daca vei fi sigura pe gandurile tale si nu ale altora fii sigura ca vei avea curaj! Daca nu incearca sa-l faci pe el sa-ti vorbeasca zambindu-i sau flirtand cu el de la distanta. Mult succes si sper ca ti-am fost de ajutorhappy

3 răspunsuri:
| ellaaaaaaa a răspuns:

Baietii sunt cam orgoliosi si vor sa pana indiferenti chiar daca inca mai tin la noi

| Crissena a răspuns:

Hm, daca a facut-o o data, se va repeta. Baietii sunt mai infantili si trebuie priviti de multe ori ca niste copii cu jucarii. Voi sunteti jucariile. Acum e una frumoasa, acum e ailalta... Daca tii mult la el si te face sa suferi de fiecare data cand va caertati sau va despartiti, as zice sa te mai gandesti. Viata e frumoasa, baieti sunt multi si mai increzatori in ce vor.
Depinde de ceea ce vrei si tu de la relatie...

Dar gandeste-te bine ca orice lucru nasol, o data facaut, se va repeta in proportie de 99%.
Ce vei face daca dupa 2 luni iar se cupleaza cu alta? Fii mandra caci nu e bine nici sa stai oricum si oricand la dispozitia cuiva. Daca vrea sa fiti impreuna, trebuie sa ti-o si demonstreze.
BTW, cati ani aveti?

| xCruz a răspuns:

Spun sa-ti faci curaj si sa te duci sa vorbesti cu el daca o sa stai asa o sa-l pierzi are si el orgoliul lui si nu cred ca mai vrea sa si-l calce... nu mori daca-ti calci si tu odata pe orgoliu si-l intrebi.