| Dedutza_8629 a întrebat:

TPU! Am si eu o problema : am o prietena de 7 ani si eram nedespartite pana cand a venit noua colega care capteaza atentia tuturor, inclusiv a prietenei mele. de cand prietena mia s-a imprietenit cu colega cea noua, pe mine nu ma mai baga in seama crying ba, de curand am vorbit pe mess cu colega noua si imi spunea lucruri urate despre prietena mea pentru ca credea ca m-am certat cu ia, dar ziua urmatoare ele erau impreuna din nou. pentru ca m-am suparat, prietena mea nu a mai vorbit cu mine si acum sta doar cu colega aceea. Si intr-o zi am vorbit pe mess cu prietena mea si a spus ca nu mai vorbeste cu mine pentru ca s-a plictisit sa umble cu tocilarii urati si ignorati si ca ii pare rau ca am fost prietene atata timp. si acum doua zile m-am despartit de prietenul meu pentru ca dorea prea mult de la mine ( nu dau informatii suplimentare ) si ieri s-a cuplat cu prietena mea. Azi nu stiu ce s-a intamplat intre ei, dar el de fiecare data cand o vede rade si ea e tot timpul trista. va rog ajutor! Daca el i-a facut ceva? sa iau atitudine sau sa stau si sa nu fac nimic, pentru ce mi-a facut ia?
Eu chiar am pus sentiment in relatia noastra. Dar se pare ca ei nu ii pasa, asaca am vrut sa o uit, dar s-a intamplat acest lucru! Va rog ajutor urgent urgent urgent!

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Eu zic ca amandoi au complotat impotriva ta, cel putin asa imi imaginez eu situatia. In legatura cu tipa aia din clasa care ti-a furat prietena, nu-ti face griji, multa lume trece prin faze de genul, cel putin o data-n viata! Daca te-a jignit in halul ala si, mai ales, ti-a spus ca ii pare rau c-ati fost prietene atata timp, ce rost mai are sa incerci s-o ajuti? Ea ti-a spus pe fata ca ii e rusine cu tine, ca nu e multumita de prietenia voastra, si cu alte cuvinte, te-a pastrat ca pe un animal de companie, dupa care ti-a dat un sut. Parerea mea ar fi sa incerci sa socializezi si cu alte persoane din clasa, si sa le lasi pe cele doua in plata Domnului! Cand vor vedea ca le ignori, probabil vor incerca din rasputeri sa-ti recastige atentia, deci, trebuie sa fii hotarata sa le ignori total, altfel te intorci iarasi de unde ai plecat. happy Daca nu e cu scoala, fa-ti prieteni in afara scolii, pana la urma acolo te duci sa inveti, nu te intereseaza de altceva, daca ai norocul sa te-ntelegi cu colegii bine, daca nu, nu. E adevarat, daca-s in afara scolii, te poti intalni cu ei doar in timpul liber, dar presupun ca preferi o persoana de incredere, nu una falsa, care te lasa la aparitia oricarei alte fete. Capul sus, nu ai tu chiar toate problemele din lumea asta! Bafta! happy

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa felul cum s a purtat cu tine nu cred ca merita sa o consolezi, ignor-o si o sa vezi ca tot la tine va veni cand isi va da seama ca a gresit

| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace.

Dacă chiar îi pasă de tine își va cere scuze.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu trebuie sa te necajesti atata.A fi multi ani in preajma cuiva, nu inseamna ca ati fost prietene.

| Pufuletica98 a răspuns:

Dupa atata timp cred ca stii ceva secrete despre ea.Raspandestele in mod anonim ca sa nu spuna lumea despre tine ca esti barfitoare si cand nimeni nu o sa mai vrea sa stea cu ea o sa inteleaga cat de importanta erai tu dar tu nu o ierta! Fii nemiloasa! mult succes!winking

| LuMix a răspuns:

Daca chiar ti la prietena ta las-o sa plece

| kiduţa18 a răspuns:

Înseamnă că acea persoană nu-ţi este prietenă ci este doar o falsă. Îndepărtează-te de ea, chiar dacă doare. Aşa-i mai bine. Las-o în pace şi o să realizeze cât de proastă a fost şi o să regrete că te-a lăsat. Găseşte-ţi o prietenă adevărată care să merite să-i fi şi tu prietenă.

| BeautyOfWeb a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de prieteni care se dau dupa cum bate vantul

| dariana17 a răspuns:

Cred ca cel mai mare d ai face unei persoane este sa il ajuti cu un bine.Fi alaturi de ea sa treaca mai departe, dar si tu fi mai rezervata in prietenia voastra.Cred ca asa e cel mai bine. Uneori mai gresim asta ne este firea dar daca toti am fi rai nu se stie unde se va ajunge.Fi alaturi de ea si fi si atenta.Succeshappy

| lunaamara a răspuns:

Adui aminte prietenei tale cat de bine va distrati impreuna si consoleaz-o daca e trista

| Pikacciu a răspuns:

Pai daca asta e alegerea ei las-o in pace o sa realizeze singura ce greseala a facut si in locul tau nu as mai cosiderao prietena.am avut si eu aceeasi problema si acum ea regreta ca nu mai suntem BFF