| jiyoon23 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema cea mai buna prietena a mea s-a cuplat cu baiatul care-l placeam in aceeasi zi in care i-am zis despre elcryingcaut niste "metode" s-o fac sa sufere sau sa se desparta de el va rog mult!

Răspuns Câştigător
| eu4you a răspuns:

Daca ti-a facut ce ti-a facut asta nu inseamna ca e prietena ta cea mai buna.Inseamna ca nu e nici macar prietena ta.Cred ca fata asta a urmarit de la inceput sa te distruga daca a facut miscarea aia.Nu e bine sa mai ai incredere in nimeni decat in tine si in mama ta.Cat despre razbunarea pe care vrei sa o comiti...nu stiu ce sa zic.Tu chiar vrei sa te pui la mintea ei? Cel mai bine ar fi sa o ignori.Prima data ii spui "M-ai tradat.Tu nu mi-ai fost prietena adevarata NICIODATA.Trebuia sa imi dau seama de la inceputca tu nu vrei decat sa imi fsci rau.De azi incolo as vrea sa nu mai vorbim." Stiu ca ti-e greu sa faci asta, asa ar fi cel mai bine. Sper ca te-am ajutat!

10 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ma, daca asa procedeaza cea mai buna prietena a ta, n-as vrea sa stiu cum procedeaza dusmanii rolling on the floor
Pune-i si tu laxativ in suc inainte sa se vada cu ala rolling on the floor

| asdfghjklo a răspuns:

Cum a spus si nutsu94... inseamna ca nu prea e cea mai buna prietena. sincer, eu in cazul tau i as lasa pe amandoi in pace. asa a fost sa fie. capul sus! totul se intampla cu un motiv big grin

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu merita sa o numesti prietena deoarece a profitat de tine. Daca iti era adevarata prietena nu facea astfel de lucru! Oricum, mai bine nu o face sa sufere deoarece poate totul se va intoarce impotriva ta, plus ca asa ii arati ca nu esti o persoana care imediat ce a fost suparata face lumea sa sufere, arata-i ca te tii tare.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drăguţa de tine!

Nu gândi aşa.Nu e bine ce faci.Acea tipă pe care o consideri tu 'prietenă', nu cred că ţi-e cu adevărat.Pe viitor alege-ţi cu mare grijă persoanele pe care să le consideri prietene.
E evident că ceva nu e în regulă. Vorbeşte cu ea, nu te răzbuna...probabil acolo vrea ea să ajungi.Să ''înnebuneşti'' de ciudă.Ei bine, demonstrează-i că eşti mult mai matură şi cu picioarele pe pământ.Fii indiferentă şi încearcă să te distanţiezi de dânsa.Nu merită.
Dacă ţinea la tine, nu se combina cu băiatul pe care-l placi, imediat după ce i-ai confesat asta.

Fii sigură că treptat atracţia ta pentru el va dispărea şi poate va apărea un alt ''Făt frumos''.

Succes!

| December a răspuns:

N-are rost sa-ti bati capul cu ea. In plus, e posibil ca baitului sa-i placa de ea mai mult. Si atunci nu rezolvi nimic.

| angel_4561 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate amandoi se plac, daca ii desparti ai ocazia el sa te urasca, lasa timpul sa-si vindece ranile de la sine sa vada individul ce a pierdut.parerea mea

| Claudiu23 a răspuns:

Deci ascultama cu atentie, in gara langa cea de-a doua banca, sub ea se afla in cutie, in cutie vei gasi o harta, harta te duce la alta cutie unde o sa gasesti un pistol.Foloseste-l pe cine vrei tubig grin Stiam ca daca voi ascunde pistolul cineva il va gasi rolling on the floor
Acum serios vorbin acea prietena nu iti este asa de buna precum crezi tu, cel mai simplu gaseste-i punctul slab si foloseste-te de el.
PS:Imi place modul cum gandesti, poate mai faci planuri de astea ca ma ofer bucuros sa te ajut Multttttt Norrrooooooooc

| Nutsu94 a răspuns:

Daca ti-a facut asta nu e tocmai cea mai buna prietena a ta. Cea mai buna metoda e sa ii bagi minciuni in cap baiatului despre ea, cand iti reuseste si te apropii cat de cat de baiat, zii exact ce simti.

| blueve a răspuns (pentru Nutsu94):

Exact asa am facut eu. cu prietena mea cea mai buna dar nu era cu el il placea si cand a auzit baiatu ala nu a mai vb cu ea deloc

| Roland_Szekely_1987 a răspuns:

Ei nu e frumos chiar dar calmati razbunara nu-i o metoda e mai bine sa nu mai vorbiti cu nici una dintre ele e cel mai bine sa eveti acasa un calmant acasa daca aveti acasa asa ceva si dupa aia sa va uitati de ei.