| robert123 a întrebat:

Buna deci am o problema care nu prea ma priveste pe mine dar trebuie sa ma amesteclaughing deci un baiat a fost cu o fata o foarte buna prietena de-a mea si ea s-a despartit de el pentru ca devenise iritant si gelos azi am aflat ca el s-a cuplat cu o alta prietena buna a mea si nu stiu cum sa ii spun despre el sa nu se supere pe mine dar ea este si foarte sensibila si nu vreau sa suferestraight face cand va afla adevarul de fapt acel baiat sa cuplat cu ea doar sa o faca geloasa pe cealalta fata deci va dati seama ce nesimtit dau funda pentru cel mai bun sfat

Răspuns Câştigător
| Alexaa_4438 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa ii spui acelei fete sensibile ca ti se are ca nu e cea mai buna idee sa fie cu el si ca tu ai impresia ca o sa sufere.Si spune-i ca ai mai auzit-o si pe alta fata care a fost cu el spunand ca nu a fost o relatie prea buna.Dar daca e prea incapatanata atunci las-o in pace, poate pe urma zice ca esti gelos...oh go on asa mai fac unii cand incerci sa-i ajuti

2 răspunsuri:
| dyana18 a răspuns:

Eu zic sa fii sincer! asta conteaza.ce fel de prieten esti atunci? zii la fata asta de'a 2abig grin ca de fapt baiatu' asta o foloseste.zii sa nu puna suflet ca el nu e de relatii "amoroase"(parerea mea)

| Sessionn a răspuns:

Pai nu prea stiu cum sa te ajut.dar incearca sa vb cu ea sa ii spui si daca nu te asculta cand se vor certa o sa'si dea seama ca ai vrut numai sa o ajutihappy