| alexandra15 a întrebat:

Buna dragilor.Am venit de aceasta data cu o problema putin delicata.Am un prieten pe care il iubesc foarte mult desi ne cunoastem de doar cateva luni de zile.Il astept de 2 luni din afara.Cand era in tara ne-am vazut doar de 2 ori pentru ca suntem din orase diferite dar el mai vine si mai sta in orasul meu.Eu mai vorbeam cu fratele lui la telefon de ceva vreme, cateva saptamani iar el era foarte gelos(Din cauza lui nu am mai continuat sa vorbesc cu un alt frate de-al lui, are 2 frati)asa ca mi-a cerut sa sterg numarul de telefon si id-ul fratelui lui spunand ca de fapt fratele lui nu mai vroia sa aiba legatura cu mine...ciudat...si totusi intr-adevar asa si era.am zis ca o sa le sterg dar am uitat m-am luat cu altele si nu le-am mai sters. dupa o saptamana destul de suparat ma suna:ce faci puiu?; bine puiu!; de ce m-ai mintit? de ec nu ai sters numarul de tel lu fratemiu? ...si i-am spus ca am uitat...si el a spus ca e dezamagit de mine, ca nu se astepta sa il mint...si de atunci incerc sa il sun si sa il fac sa uite vorbindu-i frumos dar mi-a spus ca daca mai fac multe prostii isi va pierde increderea in mine... Ce sfaturi imi dati? cum sa il fac sa aiba incredere in mine(avand in vedere faptul ca el e plecat in afara)? Chiar il iubesc si stiu ca si el ma iubeste dar cum sa il ajut sa treaca mai usor peste asta...

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Asculta atent, chestia cu vorbe cu fratele lui, bla bla bla, este total exclusa, tu cum crezi ca se simte el? daca il iubesti atunci stergi toate numerele, iti schimbi id-urile, etc, ca asa nu poate sa mearga o relatie normala. Punete in locul lui, ai putea sa accepti el sa vb cu diferite fete? Numai daca ai sa faci tot posibilul ca relatia voastra sa mearga bine, fara faze de gelozie, si momente de creare a geloziei, totul va fi ok, si el va vea incredere in tine din nou, crede-ma ca sunt baiat si stiu ce zic.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gelozia e boala grea. gandeste-te bine daca iti poti asuma relatia cu aceste probleme, cu lipsa de incredere si cu gelozia, fiindca ele vor fi mereu intre voi, mai vizibil sau mai ascuns.

| Candyman a răspuns:

Dar de unde a stiut el ca nu ai sters numarul fratelui lui din telefon? Nu era plecat din tara? Oricum incearca sa il faci sa inteleaga ca il iubesti si ca trebuie sa aiba incredere in tine. Daca si el te iubeste o sa isi revina la normal in cateva saptamani.

| hannah_9374 a răspuns:

Nu mi se pare corect sa se supere pentru asta... explica-i ca intre tine si fratii lui nu exista nimic... s-au vorbeste cu fratii lui si spune-le sa-i explice lui ca nu e nimic intre voi... Oricum eu zic ca cel mai bine ar fi sa astepti putin de timp... timpul le va rezolva pe toatewinking

| danutzsan a răspuns:

Neincrederea este sentimentul care nu are ce cauta intre cei ce se iubesc. Daca te iubeste nu vad ce-s cu aiurelile pe care ti-le reprosaza, este infantil, nu are incredere acum nu o sa aiba niciodata, Dar ai rabdare daca crezi ca merita.

| mada12 a răspuns:

Nu are incredere in tine probabil datorita faptului ca vorbesti cu frati lui.crede ca iti place de unul dintre frati lui si cu timpulil vei uita... dar nu e asa...Incearca sa il convingi ca frati lui nu au nici o legatura cu relatia voastra...Si ca il iubesti pe el... Daca e gelos probabil crede ceea ce am scris mai sus...Acordai un timp...Lasa-l asa...nu-i trimite mesaje sau macar un sms cu "scuze, nu te-am mintit dar cu atatea probleme pe cap am uitat, dar acum l-am sters, ne impacam?".si dupa aceea lasa-l un timp. Daca te suna foarte bine. .si sunt sigura ca te va suna intr-o zi-2. daca chiar te iubeste... Daca nu te suna incearca sa iei tu initiativa.winking

| alexandra15 explică:

Stia ca nu am sters numarul de la fratele lui...fratele lui i-a spus iar el atunci s-a suparat pentru ac stia ca a vorbit cu mine sa le sterg iar eu nu am facut lucrul asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stresul afara este mare, posibil sa fie cam stresat si obosit, mai incearca, daca face aceleasi fasoane, pas, nu merita sa te necajesti pentru cineva care-l vezi atunci cand ii da voie contractul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Gelozia și neîncrederea într-o relație sunt aducătoare de suferință, reproșuri, decepții, etc.
Mare grijă.
Pa, pa.