| Zaruy a întrebat:

Buna, TPU.
Am si eu o problema la care solicit ajutor urgent din partea voastra.
Acum cateva luni m-am despartit de fostul prieten din motivul ca era foarte gelos si posesiv si nu ma lasa sa fac mai multe lucruri. Nu ma lasa sa ies cu prietenii, nu ma lasa sa vorbesc cu prietena mea cea mai buna si mereu aveam certuri.
Din cate am inteles el s-a schimbat mult si am realizat ca nu mai este gelos pentru ca a vazut ca nu este bine.
Sunt intr-o situatie foarte confuza pentru ca acum cateva zile ne-am intalnit si am vorbit despre relatia noastra in mare parte, ce nu a mers, care a fost partea de vina a fiecaruia si alte lucruri de genul.
Eu nu am trecut peste si acum tot imi vine in gand ca vreau sa ma impac cu persoana respectiva desi eu am prieten acum, el are prietena.
Sunt foarte confuza si nu stiu cum sa procedez.

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Stai că nu prea am înțeles la final, adică tu ai acum prieten dar nu ai trecut peste și vrei să te împaci cu persoana respectivă?
Cum vine asta?

| SG1995 a răspuns:

Nu fi proastă.
Treci peste el, unul ca e abuziv va fi și a doua oră. Am rudă care a avut tendința să fugă de un soț abuziv. Gelos ca fostul tău, pe deasupra și foarte violent. Când a plecat de la el la mă-sa, ăsta a plecat după ea, s-a pus în genunchi și i-a jurat că nu se mai intâmplă așa, a plâns omul, deci s-au împăcat, un timp a mers relativ ok, dar după omul iar a început să fie ultra-gelos, foarte agreșiv. Femeia a băgat divorț și nu s-a mai lăsat păcălită de șantajul emoțional, a amenințat că o omoară, că dacă pleacă se sinucide.
Eh nu s-a sinucis, și nici nu a mai dat doi bani pe el.

| Goete a răspuns:

Normal ca ju se comporta asa si nu engelos cu actuala prietena, pentru ca e cu ea doar pentru a avea una dar pe tine "te iubeste" ceea ce in interpretarea lui inseamna ca esti a lui, adica in posesia lui, adica totul ar fi exact la fel.
Sa-mi spui daca te impaci cu el si nu am avut dreptatewinking

| Crackman a răspuns:

Ciorba reincalzita face spume laughing. Asa ca treci peste

| Ara997 a răspuns:

Nu si-a schimbat naravul, omul nu se schimba e acelasi.

| aduk05 a răspuns:

Gândește-te bine ce vrei sa faci. Poate ca o sa te raneasca din nou. Inainte sa te gandesti la fericire, gândește-te la consecinte!

| ApocaliptAngel a răspuns:

Esti din Galati? te pot ajuta eu cu un sfat

| ApocaliptAngel a răspuns:

Buna esti din Galati? te pot ajuta eu cu un sfat