| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare si sper sa ma puteti ajuta.Prietena mea cea mai buna s-a impacat cu fostul ei prieten, problema este ca el o tot bate.Au stat impreuna un an si cateva luni dupa care s-au despartit pentru ca o batea, s-au impacat iar, el zicea ca o sa se schimbe dar era la fel o batea era foarte posesiv, gelos, nu o lasa sa iasa cu alti daca se putea numa cu el.Pana la urma s-au despartit si acum sunt din nou impreuna.Nu stiu ce sa fac deoarece ea nu ma asculta, nu vrea sa inteleaga ca odata ce a batut-oo sa faca iar si tot asa, toata lumea a vorbit cu ea si rudele dar fara rost, cand s-au despartit ultima data mi-a promis ca nu o sa se impace cu el.Chiar am crezut ca si-a dat seama ce fel de om e ala ce bate o fata, ce nu o lasa sa faca multe, intotdeauna o controla.Noi nu mai vorbim acum dar as vrea sa o ajut deoarece nu vreau sa stiu ca o sa sufere din nou. Ce pot sa fac sa vada ca nu face bine ce face?

Răspuns Câştigător
| Anecherry a răspuns:

Daca ei ii place sa manance bataie, las-o, se va trezi la un moment dat. Poti sa te pui si in cap, si tu si toata familia ei, ea daca vrea sa se impace cu tipul respectiv se va impaca. Dupa ce se va da cu capul de pargul de sus, va veni singura inapoi; pana atunci las-o sa se convinga; crede-ma numai ea poate face asta. numai bine si felicitari ca ii esti o prietena buna. bye

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ii place bataia.Nu inteleg cum poate fi asa de. sa se duca mereu dupa el.Altul.Sunt baieti destui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu te asculta inseamna ca il place foarte mult in ciuda celor intamplate o sa isi d-ea seama mai tarziu ca nu a merutat si o sa-i para rau