| Andrei1811 a întrebat:

am si eu o problema sentimentala, e destul de complicat sper sa intelegeti.Eu acum 2 zile m-am combinat cu o fata doar ca sa uit pe cineva,acel cineva este prima mea dragoste si nu am avut curaju sa-i spun ceea ce simt pentru ea,asa ca am pierdut-o,s-a combinat cu altu. Dupa ce m-am combinat,ieri acel cineva ma intraba: "Da tu nu ma iubesti pe mine?",ea mi-a zis ca s-a combinat cu ala doar sa vada daca ma face gelos, si asa a fost.A zis ca ma place si ca ar vrea sa fim impreuna. Ce sa fac sa continui cu actuala care are un corp nemaipomenit sau sa ma combin cu acel cineva pentru care am sentimente. Daca ma combin cu acel cineva mi-e frica sa nu patesc iar faza cu gelosia.Ce sa fac?, va rog nu am mai intalnit acesta problema pana acum.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar marea ta dragoste de ce a asteptat pana cand ai avut o sansa la fericire ca sa-ti spuna ca stia ce simti pentru ea?

Sigur nu e si invidie la mijloc? Daca vei renunta la actuala pentru marea iubire ai vreo garantie ca veti ramane impreuna sau doar dai cioara din mana pe vrabia de pe gard?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa hotarasti ce anume are mai mare importanta pentru tine,ceea ce-ti spune inima ta, sau ceea ce admira ochii!
Si ti-as recomanda sa-ti asculti inima, indiferent ce ti se va intampla in continuare.
Doar lipsa ta de experienta ti-a provocat aceasta problema, pentru ca atunci cand intalnesti dragostea, nu mai conteaza nici o alta persoana din jur.
Asculta-ti inima si traieste-ti prima iubire.

| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca v-ati irosit sansa de a fi impreuna. Nu trai in trecut, prezentul (si prezenta) nu merita asta de la tine.
Sau daca nu poti sa nu traiesti in trecut, spune-i la prezenta ca esti un bou si un idiot, si intoarce-te inapoi, ca cainele la voma lui. Scuze de duritatea vorbelor.

| Zenithf a răspuns:

Spune-i la fosta idila ca nu sunteti destul de copti pentru o relatie, ca de va fi ceva in viitor atunci bine, dar in situatia data ar iesi prost.
Trebuie sa va maturizati putin.

| neutrino a răspuns:

Fa un pas inapoi, ia si o pauza pana te vei convinge singur de ceea ce vrei.

| iulifresh a răspuns:

Eu zic simplu sa-i spui pentru ca daca nu simti nimic pentru actoala nu e bine sa stai cu ea daca n-o iubescti.Trebuie sa fii simcer si sa te combini cu fata pe care o iubesti