| ionyionelutza a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de un sfat :d este vorba despre un baiat pe care il iubesc foarte mult,am mai fost impreuna dar ne-am despartit,el spune ca nu este pregatit pentru o relatie serioasa.Ok a inteles asta problema este ca la un moment dat m-am combinat cu un baiat care este din acelasi sat cu el,si cand m-a vazut mi-a bagat mana in gat,si i-a spus prietenei mele ca daca nu era ala de fata ma batea,nu ii facusem nimic,apoi mi-a recunscut ca nu mai gaseste fata ca mine,infine in seara aia incheiasem orice legatura, dupa aproximativ o luma m-a cautat si mi-a spus ca a facut gestul ala ca era gelos si ne hotarasem sa incercam din nou dar primeam indiferenta din partea lui asa ca m-am distantat.Acum 2 zile m-a sunat ca vrea sa ne intalnim iar eu nu am vrut si ne-am certat(el ma suna numai cand era in oras) i-am reprosat anumite lucruri pe care inainte nu aveam curaju sa i le reprosez,apoi ieri l-am sunat si i-am spus ca vreau sa vorbim face to face si a spus ca nu poate veni sa ne vedem ca pleaca la tara si m-a intrebat ce este asa de importantsi i-am spus ca vreau sa vorbesc cu el sa se hotarasca ce facem cu noi pentru ca eu nu mai pot asa si ca as vrea sa trec mai departe sa imi fac o relatie si el mi-a spus iar ca nu e pregatit de o relatie serioasa,apoi mi-a trimis sms ca vine in oras si ca vrea sa ne vedem,a venit la mine si s-a purtat chiar mai frumos decat atunci cand eram impreuna,ideea este ca de cate ori incerc sa imi fac o relatie sau sa ma distantez de el,el simte si mereu ma face sa ma razgandesc,ma gandesc ca poate ii este frica sa se indragosteasca de mine sau ceva de genu.voi ce credeti, va rog seriozitate... funda celui mai concret raspuns

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

MM dupa cum se vede baiatul e foarte gelos sa nu faca o obsesie pentru tine sa nu suporte sa te vada cu altu.Da baiatu asta ce vrea sa stea cu tine sau sa bagabonteasca ca nici el n-are habar de viata lui ba chiar e gelos fara motiv odata ce sunteti despartiti.Cel mai bine e sa il indepartezi dcaa nu vrea ceva serios ca el sunt 1000 si nu are rost sa te consumi pentru el.El crede ca etsi numai a lui chiar daca nu esti cu el ai grija ca nu e bine sa prina obsesie ca nu mai scapi de el.Bafta

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Tu eşti de vină! A văzut că te poate manipula uşor şi profită! Nu vezi că-şi bate joc de sentimentele tele! Nu te vrea dar nici altuia nu te lasă! Caută pe cineva care te merită cu adevărat! Să fii iubită la maxim!

| AshuraElric a răspuns:

Nici el nu stie ce vrea...lasa-l.Cand vrea sa fie intr-o relatie cu tine, cand iti spune ca nu e pregatit...cred ca ar trebui sa-l uiti.

| ionyionelutza explică:

Va multumesc pentru raspunsuri

| OnlineZ a răspuns:

Nu este nevoie de prea multe cuvine. Ignora-l...el se crede important si tu trebuie sa ii arati ca fara el este si mai ok..trebuie sa ii demonstrezi ca el are de pierdut nu tu>? O sa vina singur la tine si o sa se roage de tine pentru o relatie serioasawinkingTe pup.

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca tu nu ai minte.