| mihai199431 a întrebat:

am si eu o problema si chiar am nevoie de ajutor din partea cuiva. Vorbesc cu o fata de 9 luni(5 luni au fost bune ) eu sunt barman la un restaurant. Faza naspa e ca ea tot timpul imi face scandal pe motive banale. Gen dc vorbesc cu colega. De ce in timpul liber nu stau tot timpu pe afara de dimineata pana seara fara pauze (plimbandu-ma cu ea) imi face scandal din orice chiar si cand raman fara tigari la restaurant si e si ea prin preajma (ea fumeaza de la mine ). Cine poate sa ma ajute o sa ii explic mai multe prin pm/fb etc. Chiar nu mai stiu ce sa fac is disperat tot timpul stau nervos deoarece ea imi provoaca starea asta

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu nu tu meriti asa obsedata frustrata langa tine. fi barbat destept si pune capat relatiei asteia, de genul asta de fete sa fugi unde vezi cu ochii. ea NU are nici un drept sa iti invadeze intimitatea si sa iti ceara socoteala, acest privilegiu il au doar PARINTII! nu te consuma, pune capat circului astuia si nebunei bolnave si vei trai linistit, si un sfat: nu te mai stresa din cauza ei pentru ca iti faci rau, si asa ai un job destul de solicitant psihic

| mihai199431 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai dreptate aici dar oarecum, adica nu stiu ce e cu mine. nu vreau sa ma dau mare dar in timp ce am fost cu ea am refuzat multe fete datorita jobului pe care il am, am ocazia sa counosc multe persoane

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru mihai199431):

Nu e vorba ca te dai mare, barmanii intodeauna atrag fete in jurul lor, asta e jobul tau si din punctul meu de vedere e un job misto, bravo tie. nu mai sta pe ganduri, da-i un bobarnac in cap si trimite-o inapoi de unde a venit, tu nu meriti asa ceva, si posibil din fetele pe care le-ai refuzat, una din ele poate fi mai buna si mai de treaba decat obsedata aiawinking

| neutrino a răspuns:

Taie-i portia si daca tot asa continua, taie relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ferește-te de persoanele astea geloase. sunt cele mai insuportabile, și e imposibil să le schimbi. dacă nu te înțelege ..mai sunt fetewinking

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Da-i liber e cam nebuna pentru tinehappy

| Șurubelniță a răspuns:

Sincer, parerea mea este ca profita de tine. Mai mult de atat, consider ca isi bate joc de tine, practic tu esti catelusul ei sau cel putin asta vrea sa faca ea din tine. Vesnic nemultumita, iti reproseaza multe lucruri, vrea sa faci doar ceea ce isi doreste ea.

In primul rand calmeaza-te, nu trebuie sa fii disperat, ea nu e centrul universului tau. Asa ca gandeste si tu la rece, ca de aia ai capul de pe umeri.

Nu stiu cu cate lucruri te pot ajuta utilizatorii de pe acest site, mai degraba tu trebuie sa te ajuti pe tine insuti.

Din ce ai scris reiese ca esti total nemultumit de atitudinea tipei si ai vrea sa faci ceva ca sa o faci sa-si schimbe atitudinea.
Daca nu-i spui ei nemultumirile cum ai vrea sa se intample asta? Vorbeste cu ea, spune-i ca atitudinea ei lasa de dorit iar daca nu vezi vreo schimbare termina relatia.

De ce sa ramai intr-o relatie din moment ce nu ai aproape nicio satisfactie? Ai vreuna? Raportul satisfactii/nemultumiri cum este? In favoarea nemultumirilor? Presupun ca da altfel nu postai intrebarea.

| piticelm a răspuns:

Nu fi nervos, nu ai de ce, pentru ca nu este vina ta.Ar trebui sa discuti cu ea, poate are vreo problema sau poate sufera de gelozie excesiva.Intr-o relatie nu trebuie sa fii subjugat, ci liber si pe cat posibil..fericit.Mai intai analizeaza toata situatia tu,cu calm,dupa intreab-o si pe ea ce are de gand, iar abia apoi gandeste-te la o solutie. Sper ca te-am ajutat cu ceva, iar daca mai ai ceva de zis, o poti face, noi te ajutam..sau cel putin eu laughing

| intreabaorice a răspuns:

Daca iti creeaza probleme si daca te face sa simti rau, mai bine nu o mai tine dupa tine. Ar trebui sa te lase mai liber, adica nu poti sa vorbesti toata viata numai cu ea. Trebuie sa inteleaga asta. Ea te vrea numai pentru ea. Mult succes! happy