| mihai199431 a întrebat:

am si eu o problema si chiar am nevoie de ajutor din partea cuiva. Vorbesc cu o fata de 9 luni(5 luni au fost bune ) eu sunt barman la un restaurant. Faza naspa e ca ea tot timpul imi face scandal pe motive banale. Gen dc vorbesc cu colega. De ce in timpul liber nu stau tot timpu pe afara de dimineata pana seara fara pauze (plimbandu-ma cu ea) imi face scandal din orice chiar si cand raman fara tigari la restaurant si e si ea prin preajma (ea fumeaza de la mine ). Cine poate sa ma ajute o sa ii explic mai multe prin pm/fb etc. Chiar nu mai stiu ce sa fac is disperat tot timpul stau nervos deoarece ea imi provoaca starea asta. Dimineata ma trezeste la ora 7 sa o conduc la scoala si daca is prea somnoros incepe. ca nu ma iubesti ca nu vrei sa ma conduci la scoala ca nu tii la mine. are fel de fel de motive sa caute scandal...am incheiat acu 1 luna relatia cu ea dar a venit plangand la mine si i-am mai dat o sansa

Răspuns Câştigător
| Drolja a răspuns:

Bun, deci eu văd situaţia în două moduri:
1. Ori tu eşti un băiat mai slab de înger, şi ea e o gagică bună, căreia îi treci cu vedere ieşirile de crizată, ori
2. Ea e extrem de crizată şi acaparatoare, încât ţie ţi-e pur şi simplu frică (poate chiar inconştient) să îi dai papucii.

Ideea este că, în oricare din cazuri, tipa nu merită. Nici trezitul la ora şapte (având în vedere că tu eşti barman şi lucrezi până târziu), nici ţigările de 17 lei pe care ea le are gratis, nici scandalurile după o tură de serviciu. Fata e elevă, ea are şi chef şi timp de telenovele, e de înţeles.
Asta în cazul în care tu nu eşti un mototol care nu şi-ar mai putea face rost de o altă gagică, în acest caz, ţine-o bine şi complace-te, vei fi căţelul ei pentru totdeauna.

Şi acum, ca să încheiem în notă pozitivă, dacă ştii să îmi faci cocktailuri flambate, mă combin eu cu tine, şi o laşi pe asupritoarea de gagică-ta să facă pe faraoana cu alţi proşti.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Las-o in lumea ei si nu iti mai faci griji

| Giant123456 a răspuns (pentru mgtow):

Tu nu-ti dai seama ca mihai199431 si fata aceea sunt prieteni? De ce s-o lase in lumea ei? 1234ab are dreptate. Trebuie sa o lase sa se maturizeze. Pe cat cresti in ani, pe atata iti creste si mintea. De fapt, fata aceea tinea la el dar nu stie sa se poarte pentru ca nu a fost educata bine.

| Giant123456 a răspuns (pentru mgtow):

Asteapta pana se maturizeaza. Pe cat creste omul pe atata creste si mintea. Funda?

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Tine foarte mult la tine. daca o vei pierde o sa iti dai seama mai tarziu.Eu zic sa vorbesti cu ea si sa o ameninti putin asa ca o sa te piarda daca mai continua asa si daca te iubeste asa mult se va schimba..Trebuie sa se maturizeze.

| Aasdfghj a răspuns:

Scuze ca spun asta dar e nesimtita si nu tine absolut deloc la tine. Da-i papucii pentru totdeauna ca nu merita sa iti pierzi timpul. Se vede ca nu-i pasa de tine.

| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a-I explica efectul asupra ta al felului um decurge relatia si spune-i ca trebuie sa se schimbe ceva, tu asa nu mai poti continua.
Fa-ti o lista cu tot ce nu e bine si pentru fiecare element al listei ce ai vrea sa se intample. Discutati pana cadeti de accord, si scrieti ce ati convenit. Cum face altceva, scoti lista.
Daca nu procedezi asa, va continua sa aiba toane. Trebuie sa iei controlul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 2 optiuni:
O lasi pe nebuna si iti vezi linistit de viata si munca ta.
Sau
Accepti ca un fatalau faptul ca isi bate joc de tine.

| Rainmaker a răspuns:

Buna Mihai!
Prietena ta sufera de grave probleme comportamentale.Este prea posesiva si labila emotional.Nu cred ca ti-ai dori ca pe viitor sa-ti petreci viata alaturi de o astfel de fiinta.Acorda-i o sansa, discuta cu ea, explica-i ce te nemultumeste, acorda-i o perioada de timp pentru revizuirea comportamentala si daca nu se da pe brazda, spune-i politicos "adio". Sunt o multime de fete si femei normale in lumea aceasta!

| AgentBomboana007 a răspuns:

N-avea rost sa-i mai dai o sansa. Trebuia sa-i spui direct. Sunt un prost daca-ti mai dau o sansa! Esti o nesimtita din cale afara! Ti-am suport toate fitele si figurile. Daca era altcineva in locul meu... iti dadea cu sutul in c*r si gata! Imi spui tu mie ca nu te iubesc? Dupa ce ca muncesc atata si ma vezi si obosit rupt, in loc sa ai mila si grija de mine tu ma iei la cearta sa-mi strici ziua! Altul iti fu**a un pumn de nu mai comentai 7 ani. Esti o figuranta! Needucata! Nu sti ce este aia o relatie. Inca esti o copila la minte! Daca nu am tigari, nu am tigari. Cumpara-ti! Intelege si tu ca nu am tigari. Nu mai urla ca vaca atata! (scuze daca jignesc!). Daca nu te iubeam si nu tineam la tine, te Fu***m de mult si te lasam cu cu**l in ploaie! Sa-ti intre bine in capatana! Esti prea geloasa si sti bine ca nu merge o relatie cat timp esti gelos. Vorbesc cu colega ca am si eu treaba sau probleme. Iti convine bine, nu-ti convine si mi bine. Sunt mii de fete care asteapta la coada. Nu astept eu dupa figurile si fitele tale! Ori esti asa cum trebuie, ori iti gasesti alt prost, ca nu sunt eu prostul tau sa-ti bati tu joc de mine! PUNCT! Mai ai ceva de comentat, ca eu mai am multe de spus?!

Scuze ca am scris mai rautacios, dar urasc tipul acesta de persoane. Habar n-au pe ce planeta sunt!winking Bafta! Si gandeste-te bine ce vrei cu adevarat. o viata plina de nervi cu o poama acra sau o viata frumoasa care incepe minunat alaturi de persoana iubita?winkingwinking

| mihai199431 explică (pentru AgentBomboana007):

Ai zis bine asta! chiar am inceput sa cred ca e mai bine asa

| AgentBomboana007 a răspuns (pentru mihai199431):

Am dreptate. Pana la urma si eu sunt fata \, dar n-as face asa intr-o relatie. Daca chiar iti iubesti partenerul... faci orice sau aproape orice pentru el, nu sa-i scoti ochii ca, vezi Doamne, nu stiu ce! Nu are rost sa astepti dupa figurile ei. Iti irosesti viata degeaba si gandirea. Atragi toate problemele asupra ta. ai din ce in ce mai multe daca te gandesti la ceea ce nu vrei sa ti se intample. Laso in pace, ca ea o sa regrete ca nu a stiut sa aprecieze o persoana care chiar a tinut la ea si a suportat-o!winking

| mihaiwz98 a răspuns:

Ai facut rau ca i-ai dat a 2 sansa. Fetele de genul ei stau mai mult pe profit si nu se vor schimba vei ramane mereu stresat din cauza ei.Cel mai bine ar fi sa o uiti

| Aanderson a răspuns:

Esti prost