| lily222 a întrebat:

happy Am si eu o mica problema.
Mama mea nu ma lasa nici cum sa fumez, am 17 ani aproape 18, lucrez deci fumez pe banii mei! Ma prinde din cand in cand cu tigari sau ca miros a fum si de fiecare data iese un scandal cum nu va imaginati parca as fi omorat pe cineva. nu stiu ce sa ma mai fac, am incercat sa ii explic dar nu pot sa vorbesc cu ea parca este turbata. si ea fumeaza, si ne intelegem foarte bine de obicei, pot sa vorbesc cu ea orice dar in legatura cu fumatul nu ne intelegem niciodata. I don't want to see Mi-e si cumva sa fumez fara acordul ei, cum sa ii explic o data pentru totdeauna? si sa ma inteleaga? sau sa ma ascund toata viata de ea? laughing thinking

Răspuns Câştigător
| SarosBogdan a răspuns:

Iti vrea binele, eu acum regret ca maicamea a acceptat si m-a lasat sa fumez, trebuia sa nu ma lase, dar na e in cazul meu. La tine e putin cam complicat, asa ca sfatul meu ar fi sa mai fumezi pe ascuns pana ce vei implini varsta de 19 ani si dupa poti sa faci ce vrei ca te va intelege perfect maicata. Stiu ca e mult pana ce vei implini cei 19 anisori, dar atunci vei fi mai mare si vei avea alt fel de autoritate in fata parintilor, respectiv a mamei. Si ca fata, nu iti sta bine cu tigara in gura.winking

6 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Pai e mama ta si iti vrea binele.
Lasa-te de fumat.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Poate regreta ca fumeaza, doar ca e cam tarziu sa renunte, si nu vrea sa simti si tu ce simte acum, plus ca e urat sa vezi fete cu tigara in mana (nu sunt baba sau pocaita). Renunta cat inca poti, apoi devine obisnuinta.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Atât timp cât eşti minoră eu zic să o asculţi.
După ce faci 18 ani poţi să fumezi liniştită.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă lucrezi, ar trebui să te lase.
Dar e mama ta. Și eu cred că regretă greșeala ei de a se apuca și nu vrea s-o repeți tu.
Bine cu forța nu poate face.
Dacă totuși vrei să fumezi, fă cumva să nu afle, fiindcă asta inevitabil va afecta relația dintre tine și ea.
Vă veți certa. Bun, dar nu poate să te dea afară din casă din atât sau să nu te considere fiica ei. Ori va accepta cu noduri în gât, ori vei încerca tu să nu o faci să se simtă prost.
Cu grijă să nu te deconspire cineva. Tot spre binele ei o faci.

| CosminZoRR a răspuns:

Mai bine o asculti pe maicata.

| razvanxd12 a răspuns:

Buna :*
Fumeaza si tu fara sa te vada mama ta big grin