| Debb a întrebat:

De ce sunt atrasa si atrag doar baietii mult mai mari decat mine(5, 6 ani mai mari)? Cand imi vad colegele cu tipi de 15-16 ani mi se par atat de copii desi stiu ca e normal si sunt de aceeasi varsta cu mine (15 ani). Pana la urma nici eu nu-s cine stie ce matura. Credeti ca e vreo problema in asta?

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Buna. Si eu am aceeasi ''problema''. De fapt, nu as numi`o problema, adica eu cred ca e doar o chestie de gusturi. Pe mine una ma atrag tipii mai mari pentru ca astia de 15-16ani sunt imaturi. Adica e aiurea sa auzi ca x(tipu` de 16ani) a stat toata noaptea sa se joace nu stiu ce joc. Adica e mai interesant ca iubitul tau sa aiba alte preocupari. A doua faza ar fi ca tipii mai mari iti ofera senzatia aia de protectie. Adica de ex ai avea tupeu sa mergi cu iubitul tau de 23 de ani in club(am dat un exemplu) si stii ca daca cineva s`ar lua de tine, ai scapa teafara, pe cand u pusti de 15ani saracu` face pe el de frica, ce sa mai iti poarte si tie de grija. Mai e si chestia ca te mandresti sa ai langa tine un barbat, nu un copil, ca poti vorbi mai multe cu tip mai matur, ca iti poate da sfaturi, ca are ce sa-ti pov etc. Daca esti si putin pe interes logic ca te atrage un tip cu masina care te poate plimba prin tot orasul fata de un pusti care nu detine decat o bicicleta laughing. Daca vrei sa mai vorbim despre asta eu iti las id meu : andreea_tpu
P.S: am 16ani :*

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da,e o problema. Ori pari mult mai matura decat esti, ori esti intr-adevar mai matura.Eu nu as fi prea incantata de mine daca as fi in situatia ta. Niciodata nu vei sti cum este sa ai un prieten de varsta apropiata, deci aceasa etapa din viata ta, lipseste.

| Zady a răspuns:

Este posibil,cred ca s-ar putea sa ai vreo problema de natura psihologica,nu stiu exactm ceva ciudat care ti s-a intamplat in copilarie,cum ar fi un prieten care te facea copil sau alte persoane care iti repsosau ca nu esti suficient de matura,iar tu, in inconstient, ti-ai dezvoltat aceasta idee de a le demonstra ca nu au dreptate,nu este neaparat ceva neinregula, pentru ca pana la urma poti spune doar ca ai pretentii mari, trebuie sa ai grija intotdeauna cu baietii mult mai mari ca tine, nu sunt toti ceea ce par

| Narcis2007 a răspuns:

Ete atata maturitate strica...eu prefer sa raman "mic"...numi place sa cresc, e o problema de nu stiu cat de mare

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Asa am patit si eu la inceputlaughing. Dar cu timpul ai sa vezi ca matur nu inseamna neaparat mai bun, adica baieti mai mari cer mai mult de la o relatie(daca ma intelegi). O sa treaca si asta, la mine a trecut in 2-3 ani si acum am un prieten doar cu un an mai mare, cea ce e un inceput bunwinking

| helpu a răspuns:

Da. Normal ca e o problema laughing. Tu ...care ai 15 ani, ar trebui sa fi cu baieti de 15 - 16 ani. Asha e normal. Si baietii mai mari pe care ii " atragi " tu nu cred ca sunt cine stie ce Feti Frumosi. Ca daca erau.probabil ar vi avut iubite de varsta lorwinking.

| Abramburika a răspuns:

Mi nu mi se pare o probl.si mie imi plc mult mai mult barbatii mai mari! Eu am 17 anii, iar de ex cei intre 19-21 mi se par pustani plini de ei, iar aproxim. 21-23 cei mai scumpi(nu toti)imi plc pentru ca stiu sa respecte o femeie,au principii de la viata,cerinte,stiu sa aprecieze,sa alinteeeelove struck

.am stat si cu baieti de varsta mea,e fain nu pot sa zic, plimbari, glume.dar dupa un timp devine plictiseala totala straight face

| syntribate a răspuns:

Nu e deloc o problema. Este normal sa se intample asa.

| ea_5657 a răspuns:

Aia mai miki ca tine is prosti aia deodat cu tine trec prin ce treci uh.io am un pri cu doi ani mai mare(15) si ma int super cu el:Xsi pri mele au de 24 nu stiu ii mai fain sa fie deodata ca te int

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dar asa sunt si eubig grin
eu i consider mai maturi.dar depinde unii vor numai o relatie de plictiseala cu altele mici.depinde.
de ex eu i consider niste draguti.
bine.nu pe toti! daca e normal? pai daca tie iti place si lui cu adevarat de tine e ceva normal.desii pentru noi nu prea e OK cei mai se folosec si de aia nu ar trebui sa le dam prea multa atentiebig grin astia de varsta mea am 14 ma plictisesc sunt niste copilarosi cum spui tu.da si eu sunt ca tinebig grin