| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, sunt intr-o relatie cu cineva de 1 an si ceva, in tot acest timp am facut sex neprotejat, aproape in fiecare zii iar menstruatia a venit mereu la timpul ei fiind regulata, eu am 21 de ani, iar ea 17 ani, problema este ca trebuia sa ii vina pe 1, iar astazi suntem in 10 si deja ma ingrijorez foarte tare, ea nu are semne ca trebuie sa ii vina, inainte cand trebuia sa ii vina o dureau sanii si burta, dar acum nimic.
Problema este ca nu am ejaculat niciodata in ea, dar stiu ca am un lichid care contine spermatozoizi inainte de ejaculare, cel mai mult am tinut cont de primele 10 zile dupa menstruatie si ultimele 10 inainte sa ii vina ca sa nu ramana.

In decursul zilei de ieri am facut un test de sarcina pe baza de urina Barza, in care a iesit o linie groasa si vizibila roz, nu erau doua linii m-am uitat atent, o sa mai fac unul peste 4 zile de la 2 saptamani de intarziere.

Tin sa precizez ca luna asta s-a udat si la picioare si a precizat ca o doare jos in partea stanga la ovare, se poate sa fie o raceala ceva?

Tot in luna asta parintii ei au aflat ceva de noi si ne-au despartit iar ea a fost supusa la mult stres, a plans mult plus ca a murit si mama prietenei ei.

Stiu ca stresul cauzeaza intarzieri dar pot fii intarzieri chiar atat de mari?

si inca ceva i-a mai intarziat odata 5 zile, dar atunci a venit.

Multumesc

5 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Regret enorm ma intristat foarte tare pentru ca asa mi sa intanplat si mie.
1. Nu este insarcinata si da stresul si raceala(de la frig) afecteaza menstruatia
2. Aveti grija uite vezi nuse merita sa stai asa cu stres!
3. Iubiti-va mult si sa ii fii mereu alaturi orice ar fisad
4. Daca o iubesti cu adevarat fa tot ce poti sa vorbesti cu parintii.Du-i flori mamei ei tot ce poti! Asteot mesaj sa imi apui ce ai facut chiar sunt ingrijorata, dar stai linistit nu a ramas:*

| Shadow20 a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Ea are o sora, care nu ma suporta, de fapt nu suporta pe nimeni ea are 20 de ani si din cauza ei ne-am despartit mai mult,dar acum totul e bine, am stat de vorba cu mama ei si a inteles ca nu eu sunt vinovat si suntem din nou impreuna, dar stresul la care a fost supusa sa ii provoace intarzieri atat de mari de 10 zile, ea avand inainte ciclul regulat?

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Shadow20):

Linisteste-te, nu s-a intamplat nimic:*

| DanielDaniel13 a răspuns:

Din cauza ca a stat in frigsi mult stres e posibil sa ii fi intarziat, nu cred ca are rost sa va faceti probleme. bafta multa

| badgirl22 a răspuns:

Eu zic sa nu va bazati pe testele barza fiindca pot da fals-negativ. incercati alt test la 3 saptamani de la ultimul conbtact cu risc sau o saptamana de intarziere. bafta! si pe viitor, protejati-va.ca doar nu vreti copii de la 20, respectiv 17 ani.totusi