| teiubesc_5807 a întrebat:

Buna TPU.am su eu nevoie de parerile voastre

deci eu sunt a 8a si la me in scl, in clasa a 12 a este un baiat de care m-am indragostit(A). el este fiul profei mele de fizica. el are un prieten(D) de care mi-a placut mie foarte mult.eu il cunosteam pe D de anul trecut si incet-incet m-am indragostit de el.eu credeam de fapt ca D se numeste A si ca este fiul profei, dar anul acesta am aflat adevarul.au inceput sa faca misto, dar in scurt timp, m-am imprietenit cu A.cand eram la scoala, imi trimitea mesaje, vorbeam in ore, seara pana la 12.in vacanta, mi-a trimis mesaje...etc.a inceput scoala si au aparut probleme.in vacanta mi-a trm un mesaj in care ma intreba p cine iubesc(vazuse l status si era curios), iar eu i'am spus in gluma ca p el. s-a mirat si atunci i'am zis ca glumisem.la scoala m-a enervat D si am intrat in baie peste el.cand am vrut sa ies, A isi facea nevoile, dar jur ca nu am vazut nimic am iesit speriata din baie si am alunecat D a vazut toata faza. apoi i'am spus prietenei mele : ftaaa il vazui p A cand isi facea nevoile) si au auzit toti. D a incepot sa rada. a doua zi, ne'am intalnit cu A si cu un prt de'al lui si prietenul lui mi-a spus: ce frumoasa esti azi vezi ca lui A ii place de uh si A i'a dat una zambin si spunandu'i :mai taki ma(A nu prea zambeste nikodata). in alta pauza A vb l tell si stateam atenta sa asc ce m'a vazut si mi; a zis sa plec am simtit ca s-a suparat.mai tarziu l'am sunat si l'am intr daca e supi p me. a zis ca nu m-am linistit.intrebarea mea este: ii place de me oare? macar putin.chiar il iubesc...

astazi am fost pana l scoala sa facem curat in clasa si am mers l el in clasa(unde nu era nimeni) si am scris p tabla A te iubescsper ca nu va banui ca eoo am fost.ke sa fac sa il kukeresc?

help plzzz FUNDA:X

Răspuns Câştigător
| Maariaa a răspuns:

In primul rand, a fost cam disperata faza cu scrisu pe tabla. Mie una mi se pare ca A si D sunt cam mistocari. Ar trebui sa le aplici un mic tratament cu indiferenta, insa in unele zile sa fii si dragastoasa. De exemplu te iuntalnesti cu el, saluta-l, pupa-l usor pe gura, ia-l putin la misto. A doua zi fa-te ca nu s-a intamplat nimic. Nu il baga in seama etc. O sa fii mai interesanta pentru el, daca vede ca nu totul se obtine asa usor si ca nu poate sa ii bata joc de toata lumea.

3 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Du-te la el si spune-i ce vrei sa vb cu el. Cand vb intreaba-l daca ii place de tine ca ai auzit prin liceu ca ii place de tine si daca intreab de la cine ii spui ca ai auzit cand erai in curte. Vezi cum reactioneaza si dupa reactonezi in functie de tine si de el

| haiZI a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el si daca sentimentul e reciproc o sa-ti rspunda la fel.pa

| Jamelia1 a răspuns:

Ma scuzi ca iti spun, dar nu stiu precis daca tine la tine

Unicasolutie ar fi sa te duci la el si sal intebi daca te place. Daca da, atunci spune-i si tu de sentimentele tale, insa nu-i spune ca-l iubesti foarte mult, doar ca iti place, altfel s-ar speria