| teiubesc_5807 a întrebat:

Buna TPU.am su eu nevoie de parerile voastrehappy
deci eu sunt a 8a si la me in scl, in clasa a 12 a este un baiat de care m-am indragostit(A). el este fiul profei mele de fizica. el are un prieten(D) de care mi-a placut mie foarte mult.eu il cunosteam pe D de anul trecut si incet-incet m-am indragostit de el.eu credeam de fapt ca D se numeste A si ca este fiul profei, dar anul acesta am aflat adevarul.au inceput sa faca misto, dar in scurt timp, m-am imprietenit cu A.cand eram la scoala, imi trimitea mesaje, vorbeam in ore, seara pana la 12.in vacanta, mi-a trimis mesaje...etc.a inceput scoala si au aparut probleme.in vacanta mi-a trm un mesaj in care ma intreba p cine iubesc(vazuse l status si era curios), iar eu i'am spus in gluma ca p el. s-a mirat si atunci i'am zis ca glumisem.la scoala m-a enervat D si am intrat in baie peste el.cand am vrut sa ies, A isi facea nevoile, dar jur ca nu am vazut nimiclaughing am iesit speriata din baie si am alunecatlaughing D a vazut toata faza. apoi i'am spus prietenei mele : ftaaa il vazui p A cand isi facea nevoilelaughing) si au auzit toti. D a incepot sa rada. a doua zi, ne'am intalnit cu A si cu un prt de'al lui si prietenul lui mi-a spus: ce frumoasa esti azi vezi ca lui A ii place de uh si A i'a dat una zambin si spunandu'i :mai taki ma(A nu prea zambeste nikodata). in alta pauza A vb l tell si stateam atenta sa asc ce m'a vazut si mi; a zis sa plec am simtit ca s-a suparat.mai tarziu l'am sunat si l'am intr daca e supi p me. a zis ca nuhappy m-am linistit.intrebarea mea este: ii place de me oare? macar putin.chiar il iubesc...
astazi am fost pana l scoala sa facem curat in clasa si am mers l el in clasa(unde nu era nimeni) si am scris p tabla A te iubesclaughing sper ca nu va banui ca eoo am fost.ke sa fac sa il kukeresc?happy

help plzzz FUNDAhappy

Răspuns Câştigător
| Geo14 a răspuns:

Buna scumpa.
Poate ca ti-a zis sa pleci pentru ca a avut o pasa proasta sau o problema si nu era in toane bune.
Nu prea stiu ce sa zic.
Dar zambetul ala de care ziceai imi da de banuit.Cred ca ii placi catusi de putin daca nu mai mult.Replica asta ''mai taci ma'' de obicei e spusa de baieti cand sunt rusinati de acel lucru, deci el era rusinat de faptul de cate place, si daca rpietenul sau cel mai bun ti-a spus asta, poate ca asa e, prietenii iti sunt uneori confidenti.Multi ar spune ca e diferenta de ani prea mare, eu nu cred, dragostea nu are varsta sau limite. Ti-o spun din proprie experienta.
Eu am tto 14 ani adica clasa a 8 si imi place de un baiat din clasa a 11 cu care ''am fost impreuna '' sa zic asa 1 an jumatate.Cat despre cum sa il cuceresti nu prea stiu cum, chestiile astea vin de la sine, incearca sa fii tu mereu, nu te ''infoia'', adica sa nu faci lucruri mai neobisnuite in preajma lui, isi va da seama ca esti doar un copil.Fii tu! Lupta daca intr-adevar il vreilove struck
Sper ca te-am ajutat.
Geo.
Te puup.

1 răspuns:
| Static a răspuns:

Pai sincer mie mi-ar placea sa citesc gandurile unui baiat, insa nu prea stiu ce sa zic in privinta lui A. Ma rog stiu cum sa cuceresc baieti si te pot invata si pe tine draga. In primul rand nu trebuie sa fi atat de curioasa unde se duce el, ce face si cu cine vorbeste sau iese pe undeva. Asta ar da semne ca esti geloasa sau ceva intelegi. U inca nu esti iubita lui, ar trebui sa va intalniti undeva intr-un loc public, de ex in parc, sa comunicati sa glumiti, sa vorbesti mai mult despre ce ii place lui, sti u sa te faci placuta. Daca tot nu da semne ca te-ar place, suna-l si u si intreaba-l la misto sau fata-n fata, daca te considera o amica buna sau mai mult de atat, sunt sigura ca ai tupeu daca ai avut curajul sa scrii pe tabla te iubesc A. Si poate ca isi va da seama. Insa va crede ca glumesti probabil. Cel mai indicat ar fi ca el sa faca primul pas, nu u, insa exista si situati din astea. Dar poti sa i spui verde-n fata : Mie imi place de tine, si vroiam sa iti spun asta, ca nu mi-e rusine sau ceva sti?! Vroiam doar ca u sa stii sentimentele mele fata de tine. Si atunci poate iti va marturisi si el sentimentele lui pentru tine ^_^, sper ca asa va face. Funda? big grin