| Annytha a întrebat:

Buna TPU.Am un iubit de 8 luni de zile, ne iubim foarte mult.insa el mi-a cerut o pauza. Mi-a promis ca va fi din nou al meu, dar aseara am discutat cu el si a spus ca vrea sa ma faca sa il uit, pentru ca nu vrea sa ma vada ca sufat pentru el in aceasta pauza.Eu cred ca nu e chiar o pauza cred ca nu mai vrea sa fim impreuna, dar atunci de ce tine legatura cu mine si vorbim in fiecare zi, si ne vedem de cel putin odata pe zi macar 5 minute.Cum sa il fac sa ne impacam nu mai rezist, il vreau inapoi crying. Am facut foarte multe eforturi pentru a ne impaca, dar el sustine ca ii este frica acum sa mai aiba o relatie, ca vrea o pauza.Va rog din suflet sa ma ajute si pe mine cineva cu un raspuns, ajung sa imi pierd toate sperantele crying((((

10 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu poti ca tu sa-l iubesti si pe el sa-l obligi la o relatie daca nu o mai vrea! Accepta situatia!

| Annytha explică (pentru foxi):

Nu il oblig la o relatie, ma multumesc ca il vad doar si el ma iubeste mi-o spune in fiecare zi.ma incurajeaza ca o sa fie bine si ca o sa fim din nou impreuna.Am acceptat situatia asa cum e.

| scarletjo a răspuns:

Poate ca totusi el vrea o relatie,dar un pic mai 'libertina',mai lejera. Poarta aceasta discutie cu el,intreba-l ce isi doreste cu adevarat, acorda-i libertatea, spatiul de care are nevoie.Arata-i ca esti matura si capabila sa iei decizia corecta si ca tu ii vrei binele deoarece il iubesti.Indiferent de situatie trebuie sa accepti si sa ii respecti decizia.Atunci cand iubesti o persoana vrei ca ea sa fie fericita(chiar daca fericirea nu este alaturi de tine). Este important ca pastrati legatura.

| Annytha explică (pentru scarletjo):

I-am acordat libertatea de care a avut nevoie, si el mie mi-a acordat a fost totul perfect pana sambata.In fiecare zi discutam despre noi.Nu e fericit nici el de situatie dar incearca sa fie tare.

| scarletjo a răspuns (pentru Annytha):

Daca nici el nu este fericit de situatie inseamna ca are un motiv intemeiat(pe care il vei afla cu siguranta mai devreme sau mai tarziu). Stiu ca iti este foarte greu, mai ales ca nu ii cunosti motivul.Cu cat incerci sa gasesti mai multe explicatii cu atat iti va fi mai greu. Daca tu ai facut tot ceea ce se putea face pentru aceasta relatie stai linistita(nu ai ce sa iti reprosezi tie, nu ai ce sa regreti). Incearca sa iti gasesti alte activitati care sa te distraga.trebuie doar sa ai un pic rabdare, timpul le rezolva pe toate. Speranta nu ti-o poate lua nimeni!

| Annytha explică:

I-am cerut o explicatie, aspus ca vrea sa uite ce i-am facut la inceputul relatiei.eu nu tineam la ea in schimb ea era indragostit de mine, i-am spus sa ma lasa sa il ajut sa treaca peste astea si sa ii demonstrez ca m-am schimbat.dar acum e alta problema sora lui m-a imbarligat la parintii lui...ai lui stiu ca ne-am despartit, a zis ca o sa ma infiltreze in familie incet incet ca nu poate asa deodata, dar ma gandesc ce o fi zis asa de rau despre mine ca nu am facut absolut nimic.Am acceptat aceasta pauza ne vedem zilnic pe ascuns dar nu mai suntem impreuna mi-a promis ca totul o sa fie bine.Dar nu mai pot sa stau fara el il iubesc enorm de mult, stiu ca nu mai e al meu ma multumesc cu cat mi se ofera macar sa il vad 5 minute imi e de ajuns, nu il fortez sa stea langa mine, am renuntat sa mai fiu insistenta traiesc cu speranta ca e doar o pauza asa cum mi-a promis el.sad

| Annytha explică:

I-am explicat, dar degeaba sustine ca vrea aceasta pauza.Incerc sa ma confrunt cu situatia, dei imi e tare greu, am pierdut tot ce imi era mai drag.

| lexzor a răspuns:

Buna! Nu treuie sa te speri, poate ca are probleme personale. Poate ca munceste, poate a luat pauza asta pentru a se linisti. Parerea mea este sa il intrebi daca vrea sa mai fiti impreuna, daca te mai iubeste la fel de mult, incearca sa fii insistenta!

| Annytha explică (pentru lexzor):

Are ceva probleme de sanatate din cauza locului de munca.Si probleme in familie din cauza "mea", sora lui ma imbarigat la parinti.A zis sa astept sa se rezolve problemele si apoi va fi totul bine.

| lexzor a răspuns:

Atunci, asteapta si incearca sa uiti, descarcate pe alt cineva sau, mai usor, nu te mai duce in locurile in care ai fost cu el fericita / nefericita, incearca sa-l uiti pentru o perioada!