| RalucaAlexandra a întrebat:

Dupa 2 ani si 7 luni de relatie ( chiar mai mult ) mi-a cerut pauza.
Nu a fost niciodata genul iubaret, ma suna "mai cand isi amintea", mesaje nu dadea prea des, te iubesc imi zicea rar.
Acum cateva zile mi-a spus ca are nevoie de o pauza, ca el numai poate asa. ca nu se mai suporta el pe el, si ca nu vrea sa ma faca pe mine sa sufar in continuare apoi sa ajung sa-l urasc.A spus ca el nu vrea sa ne despartim, doar ca o pauza ( citesc " PROBABIL ar fi buna o pauza." ). I-am acordat-o, fara sa stau pe ganduri. Pentru ca in timpul asta de relatie eu ma rugam tot timpul de el sa ne impacam, acum numai vreau. Mi-a ajuns. Dar il iubesc.Prieteni nostri comuni imi spun ca pauza asta e de fapt o despartire permanenta.Si ca lui i s a luat de mine. In ciuda la ce mi-a spus, ce sa fac? mai sunt sanse de impacare?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Dragostea nu-i o jucarie care daca se strica se poate repara!

| mona a răspuns:

Cred ca prietenii vostri comuni au pe undeva dreptate in legatura cu,, pauza,, care de fapt e un fel de despartire in termeni mai moderni, daca dupa 2 ani si ceva ti a cerut,, pauza,, asta iti da de gandit daca te a iubit vreodata sau a stat cu tine din obisnuinta pana ce i s a urat zilele, chiar daca il iubesti nu cred ca ar fi indicata o impacare mai ales ca tipul nu te prea merita

| pisoias a răspuns:

Probabil ca a fost prea las sa-ti spuna ca de fapt ar vrea sa va despartiti.Si asa relatia voastra" scartaia"(te rugai de el sa va impacati). Viata e frumoasa si cu siguranta vei intalni pe cineva care sa te merite.

| anonima3389 a răspuns:

Nu face nimic.asteapta sa vezi ce face el, daca te cauta etc.in timpul asta, u sa fii indiferenta

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru anonima3389):

Si eu am patit la fel ca tine, singura diferenta e ca ne certam mereu din nimicuri si se acumulase multe tensiuni intre noi! si el mi-a cerut o pauza exact inainte sa facem 1 an de zile de cand suntem impreuna, si el mi-a cerut o pauza deoarece ne certam foarte des, si el era si stresat atunci, avea cateva probleme pe care le-am aflat cand ne-am impacat, am avut o pauza de 2 saptamani, in care credeam ca nu ne mai impacam, dar dupa 2 saptamani m-a cautat si ne-am impacat, si acum suntem impreuna de 3 ani, si cateodata cand se acumuleaza multe tensiuni preferam sa nu vbm 1 zi sau 2 decat sa ne certam pentru a ne calma! ai rabdare si tu si vezi ce se intampla! pupicii. sper ca te-am ajutat stiu prin ce treci! fundotza?:*:?*

| Mell1321 a răspuns:

O pauza e despartire definitiva. Cine stie ce nu ii convine, sau ce probleme are, si nu stie cum sa iti spuna sau nu vrea sa te raneasca. Sincer nu cred ca mai sunt sanse...

Răspuns utilizator avertizat