| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten( are 20 de ani, iar eu am 15 ani) pe care nu stiu cum sa il mai controlez. Doar daca ne sarutam se excita si vrea sa facem sex( insa eu nu vreau avand in vedere varsta mea). Intrebarea este de ce se excita asa repede?

5 răspunsuri:
| george89 a răspuns:

Ca e baiat si tu esti fata, si apropo, asa sunt baietii, tropaie hormonii in noi, si numai la sex ne gandim, cel putin eu asta cred!

| h3r a răspuns:

Buna. In primul rand baiatul ala nu-i de tine, esti prea mica pentru el. Dar nah, de obicei voi pustoaicele alegeti tipi cu minim 4 ani mai mari ca voi.
E foarte bine ca nu vrei si ca nu accepti propunerea lui de sex. Inca esti o copila si nu esti pregatita mai ales moral ca sa-ti incepi viata sexuala. Nu cred ca va intelege si va mai rabda mult, pentru ca are o varsta si cum zice si george89, hormonii nu-i dau pace si... nici el nu prea vrea sa-i controleze, intelegi?
Vorbeste clar cu el si spune-i daca mai vrea sa continuati asa, daca accepta e bine daca nu. si mai bine, pentru ca nu e de tine! Daca te respecta, va intelege. Ai grija ce faci si nu cadea in mana lui prea usor, sa fii cuminte.

| cflori a răspuns:

Se excita pentru ca asa sunt baietii, daca au langa ei o fata buna normal ca se gandesc la sex.
Discuta cu el, spune-i ca nu esti pregatita.SI sa nu pleci urechea la vrajeala gen : 'Daca ma iubesti, fa-o', sau mai stiu eu ce prostie.
Crede-ma ca poate sa astepte daca chiar isi doreste, e foarte greu, dar poate.Acum depinde de tine, si de ce iti doresti, in orice caz chiar nu e indicat s-o faci la 15 ani.
Bafta happy

| RoCosy a răspuns:

Pentru ca baietilor le place sa fac sex!

| hipsdontlie a răspuns:

Pentru ca te place, il atragi.Este absolut normal.