| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...am vazut azi ca prietenul meu i a dat like unei gagici pe fb..are ceva daca il intreb cine e aia la care i a dat like? sau pare deplasat? si inca ceva el a facut asta dupa ce aseara inainte dupa ce m am intalnit cu el am chemat un taxi sa ma duca acasa si de la dispecerat mi au zis ca imi trimit masina cu indicativul 63..eu cand am auzit asta am facut o fata, ..pt ca era unul care mai demult se dadea la mine, inainte sa fiu eu combinata cu prietenul meu, si bine au fost mai multe intre noi, dar in fine, prietenul meu a vazut ca eu am ceva si ma tot intreba ce am, si i am zis ca mi l au trimis pe unul care anul trecut se dadea la mine, si mi a zis sa nu ma duc cu el daca nu vreau, si i am zis ca nah cum sa nu ma duc, daca tot am facut comanda, nu puteam sa i zic ca nu mai vreau sa ma urc, si pana la urma a venit si m am urcat, dar am ajuns repede acasa, in 5-10 min si l am sunat imediat pe el, pe iubi, ca nu se gandeasca nu stiu ce, si m a intrebat daca mi a mai zis ala ceva si i am zis ca nu, desi ala a inceput sa mi zica tot felul sa ne intalnim si ca sunt frumusica si unde l am gasit pe ala si nu stiu ce..prostii de astea ca era gelos.iar azi prietenul meu mai pomenea de el, da in gluma asa adica nu parea suparat, sau cel putin nu vroia sa para ca radea asa, adica ii ziceam ca trebuie sa merg undeva si sunt in statie si el imi zicea sa il chem pe 63 ca el sigur ma duce, in fine eu i am explicat ca nu mai am nici o treaba cu el si nici nu vreau..nu e vina mea ca el se dadea la mine, sau ca mi l au trimis de la dispecerat, in schimb eu m am enervat cand am vazut ca el da like la alta, deci are ceva daca il intreb sau nu? nu vreau sa par disperata sau ceva, dar chiar voiam sa i zic ca nu i frumos, si ca daca vrea ne scoatem ca suntem intr o relatie pe facebook si atunci poate sa dea cate like uri vrea el....scuze ca am povestit cam mult

13 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Intreaba-l pur si simplu cine e fta careia i-a dat like si atat. Dar nu pe un ton acuzator si suspicios ci intreaba-l cat mai degajat, relaxat, ok?
Vezi ce raspunde si daca da like-uri in nestire la fete pe fb atunci spune-i ca asta te face sa te simti incomod.

Daca si tu faci la fel, adica dai like-uri la poze cu baieti atunci nu are rost sa-i ceri explicatii. Doar daca tu chiar nu faci asta.

| Lizzu a răspuns:

Stiu asa e. Nimeni nu s-ar simti bine sa vada ca iubitul/a place o alta poza. Dar acum depinde si de felul in care relatia voastra evolueaza. Incearca sa ai incredere in el daca pana acum nu ti-a dat motive ca te-ar minti, ok? happy

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Lizzu):

Mi a mai facut acum 3 sapt o faza de genul, ca a adaugat vreo 10 gagici in lista si a vazut ca m am enervat ca nu prea vorbeam cu el, desi nu i am zis nimic de fetele alea, si le a sters singur, si nici n a zis nimic de asta, nici eu, nici el, de atunci nu mi a mai facut nici o faza de genul, pana azi. si mai are pretentia sa o facem ca el m a asteptat 3 luni si nu stiu ce, si mi a zis ca au fost atatea ocazii sa o facem, ca am dormit impreuna dar ca el a vrut sa mi demonstreze ca tine la mine si vrea ceva serios, dar sincer dupa faze din astea imi pierd si cheful si increderea, am impresia ca asa o sa mi faca asa si dupa ce o facem, degeaba zice el ca vai ca m a asteptat si nu stiu ce, pentru mine nu asta conteaza.

| Lizzu a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Ai mare dreptate in ce spui in a doua parte.
Faza cu fetele din lista ...hm..eu cred ca nu e comunicare intre voi. Vorbiti... vorbeste cu el, spune-i ce te deranjeaza dar intr-un mod care nu instiga la cearta, intelegi? Pur si simplu iti expui punctul tau de vedere si atat.

Daca te iubeste, va intelege si nu va face ceva care pe tine te-ar supara, e logic.
Dar cheia este sa vorbiti unul cu altul despre tot. Numai asa va cunoasteti mai bine.

Mai lasa-l sa astepte. Daca tine la tine va astepta si mai mult de 3 luni, nu e o tragedie asta. Si nici imposibil sa se abtina, e perfect posibil. Cunoaste-l mai bine inainte, e altfel sa faci dragoste cu cineva pe care il cunosti mai bine si pentru care simti ceva profund. Dar numai sa fie si reciproc...

Mai asteapta happy

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Lizzu):

Dar eu tineam la el, eram pregatita de mult pentru pasul asta (cam dupa o luna jumate a fost prima ocazie), numai ca el atunci nu facea nimic in sensul asta si nici eu ca fata nu i spuneam nimic, vroia sa arate ca ma respecta, insa atunci nu ma enerva cu nimic, nici nu adauga alte fete, dar sa mai dea si like, nu stiu, eu am sa incerc sa mi spun punctul de vedere, fara sa ma cert, chiar si in legatura cu sexul, o sa i spun asta ce ti am spus si tie acum, vreau sa vad ca tine cu adevarat la mine, nu pot sa ma arunc asa, mai ales dupa fazele astea, nu stiu, ma bag la somn acum ca sunt asa obosita si nici nu mai pot sa gandesc, daca ar fi sa vb acum cu el nici nu stiu cum sa i formulezhee hee te pup..noapte buna

| Lizzu a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Vise placute happy

| Cristiann25 a răspuns:

O sa pari foarte geloasa.Stii ca MINCIUNA nu este admisa intr-o relatie?
De ce l-ai mintit ca nu ti-a spus nimic cand de fapt ala a incercat sa se dea la tine, sa te invite in oras?
Ar trebui sa fii sincera cu prietenul tau mereu ca daca il minti inseamna ca nu-l iubesti!
Succes, Te pup

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Cristiann25):

Da nu ma intereseaza asta... daca ala chiar nu imi zicea nimic? parca prietenul meu stie exact ce a fost..eu cel putin nu fac asa pe fata cum face el ca da like uri la altele, si de fapt chiar nu fac nimic, astea 4 luni de cand sunt cu el am fost f fidela, am refuzat atatia baieti..eu nu am nici o vina am ca mi l au trimis exact pe taximetristul ala si ca el s a dat la mine in trecut...acum chiar nu mai e nimic intre noi si nici nu vreau si nu ma intereseaza, i am spus si prietenului meu asta..si chiar tin la el, nu ma apuc sa dau like uri altor baieti asa cum face el..ar merita sa ii spun ceva

| Lizzu a răspuns (pentru Cristiann25):

Unele mici si nevinovate minciunele sunt bine-venite atunci cand nu are rost sa fie spuse pentru ca ar agita si mai mult spiritele pentru nimic.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Lizzu):

Normal ..asa zic si eu..deci ar trebui sa zic ceva, in legatura cu like ul ala de pe facebook nu? sincer i as spune asa, ca mi am si formulat dejalaughing deci suna cam asa : "cine e aia la care i ai dat like pe fb? daca vrei ne scoatem ca suntem intr o relatie pe facebook si atunci poti sa dai cate like uri vrei tu...sau daca esti interesat de alte fete macar zi mi acum sa stiu sa nu mai pierd timpul..serios, nu ma supar"...nuj mie nu mi place, mi se pare lipsa de respect, plus ca si var mea cum e mai rautacioasa mi a zis: vai hai sa vezi la ce gagica i a dat like iubitul tau, nu stiu ce

| Lizzu a răspuns (pentru AnnaBebitza):

De acord, trebuie sa zici ceva, sa-i atragi atentia dar intr-un mod diplomat si fara scandal. happy
Felul in care ti-ai formulat pare usor cam drastic. Il poti intreba in felul asta: "O cunosti pe fata aceea careia i-ai dat like la poza? "
Stii?--Nu direct: CINE E AIA? laughing
Si dupa ce raspunde poti intreba daca il incomodeaza ca lumea sa vada ca aveti o relatie pe facebook. Si iar vezi ce raspunde el. happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru Lizzu):

E ca aia "cine fura azi un ou maine va fura un bou"!
Incearca sa fii cat mai sincera!

| Lizzu a răspuns (pentru Cristiann25):

Nu mereu e asa cum spui tu.
Sunt unele lucruri pe care nu trebuie sa le mai aduci in discutie pentru ca ar strica fara rost si sens orice. Si nu sunt minciuni.