| Andrei1811 a întrebat:

as avea nevoie de ajutor si cred ca voi o sa puteti sa ma ajutati. Sa incep cu inceputu, sunt indragostit de o fata( E prima fata pentru care simt fluturi in stomac, nu dorm etc. Restu erau o joaca) Am iesit cu ea de 2 ori numa noi doi pe afara si ne-am apropiat, eu aveam in plan sa ies zilele astea cu ea si sa o sarut inainte sa plece in casa. Trebuia sa iesim astazi, nu a mai putut, de la un timp simt ca s-a indepartat putin de mine! Eu sunt un tip foarte timid, acum mi-am pierdut iar increderea in mine, incep cu: Oricum nu meritam fericirea oferita de ea! Nu e pentru mine! Sunt un fraier! Numa ea ma ajuta sa trec peste, acum ea se departeaza de mine, ce as putea sa fac? Sa ii spun pana la urma ce simt pentru ea chiar daca ma refuza(100%) s-au sa accept situatia ca sunt un FRAIER care o sa fie fericit numa cand o sa moara? Va rog ajutati-ma! PS: Am 17 ani!

Răspuns Câştigător
| cacvaca a răspuns:

Nu, frate. Crede-ma ca te inteleg perfect. Mai toate sunt asa. Toate par ceva dar sunt cu totul si cu totul altceva.
Sunt mai multe variante, dupa capul meu... pentru ca sunt cam in acelasi impas.
1. Ai judecat-o gresit si ai incercat sa te comporti exact cum se comporta cu tine.
2. Esti prea serios si devine o treaba monotona.
3.Nu ii dai de inteles ca o placi mai mult de un sarut trecator...
4 Ai avut ocazia sa o saruti sau a asteptat asta, iar tu, in schimb i-ai povestit despre cat de frumoasa e vremea.
Astea ar fi principalele. Vezi si tu... si daca te ajuta, da-mi un replay si ne mai gandim la posibilitati.

| Andrei1811 explică (pentru cacvaca):

Am avut ocazia cred de 2 ori pana acum, si acum regretsad Nu mi-am dat seama la momentu potrivit ce astepta de la mine, da daca stau acum si analizesc lucrurile aia astepta! Ii era frig si cand am condus-o acasa am luat geaca de pe ia si ea a venit spre mine si eu am imbratisat-o numa sad

| cacvaca a răspuns (pentru Andrei1811):

Stati aproape sau sunteti in aceeasi scoala?

| Andrei1811 explică (pentru cacvaca):

Nu nu suntem ina ceiasi scoala, dar da stam aproape!

17 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Priveste inainte,,, ceea ce este pentru tine, este pus deoparte! Tine coloana dreapta, si fii barbat!

| neutrino a răspuns:

O fata nu poate fi fraiera pe motiv ca nu te place.

| Andrei1811 explică (pentru neutrino):

Neutrino cu tot respectu, cred ca ai inteles gresit, eu ma consider FRAIER nu am facut-o pe ea, nu imi permit asa ceva!

| neutrino a răspuns (pentru Andrei1811):

Si cum se numeste fata care ar putea sta cu un fraier?

| Emilian65 a răspuns:

Lasa timiditatea la o parte, fa-ti curaj si discuta cu ea, arata-i ca o iubesti. In aceasta situatie va ceda si veti lega o prietenie far precedent.

| grab a răspuns:

Du-te si spune-i ce simti si las-o si pe ea sa se gandeasca ce sa faca happy
daca risti poate castigi, daca nu risti sigur te vei simti mai rau de atat din cauza regretelor...

| Andrei1811 explică (pentru grab):

Grab, poveste mea e mai lunga, de aceasta fata mi-a placut si anul trecut, ma pierdut-o ca nu i-am zis ce simt pentru ea, nu am riscat si mia parut rau, acum m-am reintalnit cu ea e putin dezamagita de mine cred, daca ii zic si ma refuza mai mult ca sigur, o sa o indepartez, as vrea macar sa ramanem prieten, sa poata sa imi imfruseteze ziua cand o vad

| grab a răspuns (pentru Andrei1811):

Mestere, nu e bine faza cu amicitia. ori iti e iubita, ori nu. o sa suferi daca tu o tii de mana cand ii ie greu si altu o f__te cand ii e bine si e cu hormonii high.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! In primul rand consider ca esti putin cam imatur pentru varsta ta! Gandesti superficial! Sunt si alte lucruri care ne aduc fericirea, nu trebuie sa te agati asa de o persoana cand in lume sunt 7 miliarde! Doar daca un om nu iti impartaseste sentimentele nu inseamna neaparat ca exista o problema, poate doar in mintea ta e una, dar lucrul acesta cu "impartasitul" tine de opinia fiecaruia. Spune.i ceea ce simti pentru ea, iar daca nu e reciproc, resemneaza.te, dragoste cu forta nu se poate!

| Andrei1811 explică:

Multumesc mult, m-am abitionat, azi ies cu ea afara si o sarut daca ma respinge asta e, mai are balta peste, daca ma accepta o sa continui sa o sarut. Cu ajutoru vostru am depasit aceasta bariera! Multumesc mult!

| DamnKid a răspuns:

Heii, tu ești un tip care mai mult se descurajează. Eu zic că ar trebui să calci peste timiditatea aceasta și să îi adresezi întrebarea aia o dată și dacă o să te refuze o să ai sentimentul acela că de ce a trebuit s-o întrebi... dar dacă la final o să te alegi cu un -Da- o să prinzi încredere în tine, merită să încerci, fata te vrea, o vrei, ce mai aștepți? Ar trebui să îi acorzi puțin mai mult timp, fă-ți timp pentru ea se cunoaște că vrea să petreacă mult timp cu tine... probabil că ai văzut și tu asta. Fi mai activ, ieșiți pe afară, la un film, suc, ceva. cunoașteți-vă mai bine și după îi poți adresa întrebarea dacă simți cu adevărat ceva pentru ea.

| anonimaanonima98 a răspuns:

Sii..ne zici si noua cum a mers? ce a zis? happy

| Andrei1811 explică (pentru anonimaanonima98):

M-am blocat, am avut ocazia sa o fac, era si romantic da nu am putut sad, dar in schimb ne-am aporpiat mult, eu asteptam un semn de la ea, da nu cred ca l-am vazut sau nu cred ca a dat un semn, ceva de genu un semn ca si cum si-ar deschide sufletu sa ma primesca si pe mine acolo!

| anonimaanonima98 a răspuns (pentru Andrei1811):

Naww..lasa ca o sa prinzi tu momentul potrivit happy Dar voi sunteti doar prieteni sau ai observat ca si ei ii place de tine? (adica daca ti-a dat semne mai clare)