| MrawrrD a întrebat:

As avea nevoie de-un sfat, cat mai sincer.
Am trecut printr-o despartire, acum 2 luni, intr-adevar a fost o relatie la distanta, dar a fost o despartire foarte grea, care m-a adus cu moralul la pamant. Insa problema mea este urmatoarea: vreau sa trec peste relatie mai usor, si nu stiu cum, inca tin enorm la fostul, si nu cred ca o sa-l pot uita asa usor. Vorbim zilnic pe mess, la telefon, tinem legatura ca doi prieteni, insa mai avem unele scapari cand recunoastem ca ne este greu sa uitam tot ce a fost si ca tinem unul la altul. Are prietena acum, la care zice el ca incepe sa tina, si cu ea are o relatie la distanta, dar le e mai usor sa se vada pentru ca ea e din alt oras, iar eu din alta tara. Mentionez ca nu ne-am vazut niciodata, doar la web. El urma sa vina in tara cand luam vacanta, dar a fost angajat la o firma, si asta ii face venirea imposibila, asadar va veni doar in iarna, si atunci mi-a promis ca ne vom da o sansa, sa vedem daca mai iasa ceva. Ce spuneti? Sa astept? Nu mai stiu ce sa fac, am incercat aproape orice sa-l uit, dar imi este imposibil..Am nevoie de ajutor si cat mai repede, pentru ca imi este din ce in ce mai greu, si va rog frumos fara batjocura.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Ai idee cate relatii la distanta au avut un final fericit,si cate s-au soldat cu un esec?
Cred ca este mai bine sa renunti la aceasta relatie,pentru ca iti faci iluzii crezand ca ea va duce la un rezultat bun.
Mai bine ai rabdare sa apara altcineva in viata ta,un baiat care sa te poata tine de mana si tu sa-i simti caldura mainii lui, un baiat care sa-si rasfire degetele prin parul tau, iar tu sa-i simti inima batand de emotie si de teama ca mangaierea lui sa nu ajunga la sufletul tau.
Internetul este un simplu mijloc de comunicare, prin care doar se poate inlesni si mentine legatura intre oameni, si asta pentru o perioada de timp.Nu mai vorbesc si de cuvinte false,artificiale,gesturi mascate, etc.
Iesi cat mai repede din aceasta iubire virtuala, si incepe sa traiesti in lumea reala, sa iubesti pe cineva care POATE FI LANGA TINE, si nu la mii de kilometri departare.

6 răspunsuri:
| Rebecca009 a răspuns:

Fato asa greu iti este sa-ti gasesti un tip de la tine din oras? Doar nu locuiesti in siberia. Mi se pare cea mai neinspirata solutie sa te implici intr-o relatie de la distanta. Thumbs down!

| MrawrrD explică (pentru Rebecca009):

Am zis ca nu am nevoie de chestii de genu, iti multumesc totusi ca te-ai chinuit sa imi raspunzi happy

| Nordic a răspuns (pentru Rebecca009):

Te contrazic big grin Sunt cu o fată care ea e din Finalnda şi locueşte acolo. Suntem împreună de mai bine de un an jumate. Şi o iubesc din ce în ce mai mult şi aparent şi ea pe minebig grin (nu mă întreba de ce-s aşa sigur). Şi mă voi duce la ea în curând. Deci da, relaţiile la distanţă SUNT posibile. Grele, dar posibile. Totul depinde de răbdare, încredere multă şi evident dragoste sinceră.

| Rebecca009 a răspuns (pentru Nordic):

Aoleu, ce departe! Macar e frumoasa tipa?

| Nordic a răspuns (pentru Rebecca009):

Păi evident în ochii mei e cea mai frumoasă şi o iubesc enorm love struck Draga de eabig grin Dacă par penibil şi prea siropos, iartă-mă. Sunt aşa numai când vorbesc despre ea laughing

| 1234abcd a răspuns:

Eu daca asi fii in locul tau nu mas baga intr-o asemenea relatie...dar daca tu tii la el, va intelegeti, el vrea sa va cunoasteti atunci poti sal astepti dar sunt sigura ca pana la iarna o sa te indragostesti tu de altcineva(am o presimtirehappy )