| PuținConteazăNumele a întrebat:

Deci, voi fi cat se poate de direct, sunt de 3 săptămâni într o relație cu o fată la distanță, si zilele astea m-am cunoscut cu o fată, m-am văzut cu ea. etc. si la final cand a plecat am spart gheața si am sarutat o. Nu știu ce sa fac. cum sa ii spun celeilalte. i am promis ca nu o voi lasa. i am promis. dar distanța este prea mare. am nevoie de cineva care sa fie aproape. a spus ne vom vedea vreodată. tin enorm la ea. dar oricât de mult as tine. mda. nu știu. Sfaturi?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man esti cu 2 fete? relatile la distanta la varsta voastra sunt pierdere de timp, e bine ca ai sarut-o, asta cu iubirea e atractia sexuala atat, ai vrea sa faci sex cu ea atat

| PuținConteazăNumele explică (pentru RAY):

Mai. nu e asa. n am nevoie de sex. nu vreau asta. eu am nevoie de altceva. de. afectiune. cineva care sa poata fi aproape de mine.

| RAY a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Zici ca esti virgina, imi amintesti de un personaj din serialul friends, nu vreau sex vreau afactiune, iubire )))))))))))))

| Hammurabi a răspuns:

Vrei un sfat?
Nu te mai arunca să faci promisiuni atât de repede și atât de ușor.
Iar în situația de față, nu poți decât să spui adevărul exact așa cum ni l-ai spus și nouă aici. Sau să o iei de nevastă dacă i-ai promis că nu o vei lăsa. laughing
Dar totuși... nu e necesar să te prăbușești cu avionul ca să ai un motiv pentru o despărțire. laughing

| PuținConteazăNumele explică (pentru Hammurabi):

I am promis ca nu o voi lasa. dar distanța este prea mare.

| Emma30555 a răspuns:

Spune i ca nu vrei relație la distanta. Nu trebuie sa i spui ca ai pe altcineva dacă nu vrei, dar ii spui ca vrei sa fii singur sa îți cauți pe cineva lângă tine.

| GoldenZenith a răspuns:

Relațiile la distanta eșuează într-un procent foarte mare. Nu te mai arunca în chestii de genul de acum.
Spune-i fetei că puteți fi doar prieteni și atât. Data viitoare nu mai da speranțe false cuiva.

| Pool77 a răspuns:

Depinde.
Ai doua variante, ori ii spui, ori nu-i spui si fugi dupa doua iepuri.
Din pacate, cine fuge dupa doua iepuri nu prea prinde niciunul.
Eu zic sa-i spui clar in fata ca nu poti sa fii intr-o relatie la distanta, ai nevoie de afectiune, de imbratisari etc etc.
Spune-i ca nu e vina ei ca nu-ti poate oferii chestiile astea ci e vina distantei.
Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe fata aia de la distanță ai văzut-o vreodată?

| PuținConteazăNumele explică (pentru anonim_4396):

Nu... Distanța...

| anonim_4396 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Și o poți numi relație?laughing

| PuținConteazăNumele explică (pentru anonim_4396):

ăm. da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PuținConteazăNumele):

Să îndraznesc să întreb și unde ai cunoscut-o?

| PuținConteazăNumele explică (pentru anonim_4396):

Facebook. dar nu conteaza asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Shanga a răspuns:

Acum trebuie sa ii spui, cand ai saturat-o pe fata aceea deja ai "înșelat-o''
Ce vrei sa faci acum? Relațiile la distanta abia merg, dacă sunteți mici nu merg deloc, eu cred că mai bine te "despărti" de fata aia și vezi dacă poți avea o relație cu fata cu care te-ai sarutat