| Valeee09 a întrebat:

As avea si eu inca o problema, sper sa ma ajutati cu ceva sfaturi. Deci am o relatie cu un baiat de vreo 4 luni jumatate. Niciodata nu a fost totul roz, mereu au existat intre noi certuri, neintelegeri etc...In ciuda acestor certuri am ramas impreuna si pot sa spun ca eu chiar tin la el. Relatia noastra este si frumoasa, adica este o relatie stiuta de toata lumea.

Ce se intampla, insa, este faptul ca pe zi ce trece incep sa mi se invarta niste idei in cap si oricat am incercat nu le pot scoate deoarece uneori parca si el le da apa la moara. Inainte cu cateva luni de a incepe eu o relatie cu el, el a fost cu o fata in jur de 2 ani, au fost destul de aproapiati, el a iubit-o foarte mult, in fine. De la inceput eu am stiut ca inca mai are ceva pentru ea, am considerat ca este normal, dar a trecut timpul si deja umbra acelei fete devine enervanta. El mi-a jurat ca nu mai are nicio treaba cu ea, dar nu pot sa il cred. Pana acum cateva saptamana isi posta pe facebook niste citate din alea de genu "nu ai stiut sa ma pretuiesti" etc.
Astazi pe zi l-am sunat si au auzit-o pe verisoara si sora lui cand ii ziceau ca nu a stiut sa tina de fosta lui prietena. M-am simti ca ultimul om.In conditiile in care ele stiau ca are o relatie cu mine.
Eu as vrea sa pun punct. Nu cred ca mai are rost toata treaba asta. Oricum sunt mai multe intamplari la mijloc dar asta parca le pune capac.
As vrea daca puteti sa-mi dati cateva sfaturi. Funda, va multumesc

2 răspunsuri:
| Miriamm a răspuns:

Si eu am aceeasi situatie cu prietenul meu si sincera sa fiu te.ai gandit foarte bine la ceea ce vrei sa faci. Pune punct pentru ca nu mai are rostwinkingdeja i.ai dat prea multe sanse si nu stie sa profite de ele. Daca vey mai contynua cu el o sa ai de suferit foarte mult.Si pana la urma ar trebui te gandesty:"pentru cine sa sufar? e singurul baiat de pe pamanat?".Tu iti poti gasi pe altcineva care chiar te merita si langa care sa pentreci momente foarte frumoase.De ce sa stai langa el care oricum nu prea are ochi pentru tine si se gandeste la fosta? Chiar nu merita sa stii sa mai stai langa el. Daca tinea macar putyn la tine nu se mai gandea la fost, ci se gandea numai la tinewinkingdar cum asta nu se intampla...el sta cu tine numai asa ca sa aiba o prietena...CHIAR NU TE MERITA, UITA.L!
Multa bafta:*

| annia_9465 a răspuns:

Au trecut 4 luni si jumatate de cand sunteti un cuplu si el se pare ca nu a uitat-o pe fosta.Nu m-i se pare normal ca fiind intr-o relatie cu tine sa posteze pe facebook mesaje catre fosta lui iubita.Mi se pare o lipsa de respect fata de tine care esti iubita lui actuala.Iti propun sa ai cu el o discutie foarte serioasa din care sa-ti dai seama daca mai merita osteneala sa continuati o relatie care nu o sa va duca nicaieri in caz ca el mai are sentimente pentru fosta. Daca esti dispusa si il iubesti cu adevarat incearca sa-l faci sa o uite pe cealalta. Poate vei reusi, nu se stie...Atat conteaza ca hotararea pe care o sa o iei sa fie luata pentru binele si fericirea ta.Mult succes!