| BlackheartQueen a întrebat:

As dori sa cer un sfat care sa ma ajute in situatia de fata.Acum cateva luni,am cunoscut un tip prin intermediul unei bune prietene.El mi-a cerut nr de telefon si am inceput sa vb prin sms si sa ne intalnim de cateva ori ca amici.In ianuarie m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna dar eu l-am refuzat.Am continuat sa vorbim prin sms iar el imi spunea ca vrea sa fim impreuna si ca ma place mult dar eu l-am refuzat in continuare pentru ca amica mea(cea care ne-a facut cunostinta) mi-a spus ca el e genul de afemeiat,care schimba iubitele "ca pe sosete" si ca relatia mea cu el mi-ar aduce dezamagiri. Desi povestea pare ca s-a terminat. laughing.am continuat sa vorbesc cu el si mi-a spus ca nu ar trebui sa ma iau dupa toata lumea,ca el s-a schimbat si chiar ma place mult.Mi-a spus ca ar fi bine sa iau o decizie finala. Eu il plac foarte mult dar nu stiu ce ar trebui sa fac...
Si povestea nu se termina aici.laughing.Am mai cunoscut un tip care e exact opusul lui:calm,linistit,sincer,etc...dar recunosc ca il plac mai mult pe primul happy
Majoritatea imi spun ca nu merita dar eu sper altceva...Ce ar trebui sa fac?
FUNDA happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
| Justmeandmysmile a răspuns:

Daca iti place cu adevarat fii cu el, doar ce se intampla. Daca e u afemeiat sau pervers sau ce o mai fi laughing va despartiti, in cel mai rau caz plangi putin.Ideea e,nu te lasa calcata in picoare,sau trata ca o jucarie de acest baiat si totul va fi bine. Desi al doilea baiat pare ideal dar trebuie sa si daca te place. Daca toata viata o sa te ei dupa ce spun amicii tai nu o sa ajungi nicaieri,mai urmeaza-ti si inima din cand in cand. Recunosc si eu sunt in general mai atrasa de cei gen primul laughing adorati de toate fetele, smecheri dar in privinta lor trebuie sa fii foarte atenta. Sper ca te-am ajutat, daca mai ai vreo dilema trimite-mi un mesaj pe TPU si vorbim.Bafta multa! >big grin

| Justmeandmysmile a răspuns:

Ma scuzi pentru greselile de scriere TPU le-a modificat, era scris corect laughing

| BlackheartQueen explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi!
Iti place un lucru foarte mult dar sti ca nu e tocmai alegerea potrivita.Ce faci? Spui "da" si suporti posibilele consecinte dau refuzi si te intrebi toata viata cum ar fi fost daca?
Am fost de cateva ori in astfel de situatii, probabil ca si voua vi s-a intamplat. happy Ce ati ales?

| missShe a răspuns:

Pai daca iti place cu adevaratt, clarr stai cu el thinking Poate prietena ta e doar invidioasa happy, si daca nu e asa oamenii se mai schimba. Il poti ajuta tu sa se schimbe daca pana acum nu a facut-o. Eu zic sa incerci o relatie cu el, nu ai nimic de pierdut :*

| NeimaginabilA a răspuns:

Nu fii proasta acesti "inteligenti" care au raspuns inainte nu stiu cum e sa fii impreuna cu un afemeiat, crede-ma la inceput esti in rai doar ca apoi sa fii in iad.
Dupa ce a pus mana pe tine i-si va pierde interesul, ce-i drept i-ti trebuie energie sa fii amuzant, crazy, dragut etc.
Sa vezi, exact aceeasi chestie spun toti afemeiatii. S-au schimbat, da, poate in rau.
Nu fii fraierita, afemeiatii tot afemeiati raman pana mor(sunt exceptii dar numai atunci cand ceva foarte rau se-ntampla in viata lor).
Ai doua alegeri:
Poti sa m-asculti deoarece am o oarecare "experienta" cu afemeiatii,
sau poti sa-i asculti pe astia 3 de deasupra mea la care le-o intrat prea multe basme prin cap!
Ai grija si la celalalt tip, de-obicei ei nu prea vor sa-si arate sentimentele.

Răspuns utilizator avertizat
| NeimaginabilA a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Sunt din suedia, nu te astepta la minuni asupra gramaticii

Răspuns utilizator avertizat
| NeimaginabilA a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Corecteaza-ma d-le profesor

| BlackheartQueen explică (pentru NeimaginabilA):

Nu ma deranjeaza greselile gramaticale.Multumesc mult pentru sfat. Sper ca ai reusit sa treci destul de repede peste acea relatie. sad

| NeimaginabilA a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Nupp, am dat de pereti cu persoana respectiva dar...
wounds heal, scars don't

| BlackheartQueen explică (pentru NeimaginabilA):

Da,cam asa e...incerci sa eviti astfel de situatii dar vrei, nu vrei te lovesti de ele.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Ba nu, eu am scapat, dar a trebuit sa sacrific ceva pentru asta

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen explică (pentru Suntetiprearatati):

laughing mersi. sper sa fie totul ok pana la urma.nu e un johnny depp varianta mai tanara dar mie imi place si na... :d

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen explică (pentru Suntetiprearatati):

Cu mine se poarta destul de bine.desi sunt constienta de faptul ca se poarta asa pentru a-si atinge scopul-sa fim impreuna-...ce n-as da sa stiu ce gandesc baietii waiting

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen explică (pentru Suntetiprearatati):

And that means? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Suntetiprearatati):

Ai perfecta dreptate.acum cred ca 'si-a deschis ochii' mai bine Bittercherry, in ceea ce priveste soarta eihappy

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen explică (pentru Suntetiprearatati):

N-am plans in viata mea pentru un baiat si n-am de gand sa incep acum.nu sunt genul de fata care crede in suflete pereche etc. Vroiam doar sa cer un sfat. Mda...mersi pentru "desen". happy

Răspuns utilizator avertizat
| BlackheartQueen explică (pentru Suntetiprearatati):

Da,nicio fata nu ar fi fericita intr-o astfel de situatie.
Si daca nu e pentru prima oara crezi ca situatia e alta? Eu nu cred.finalul e acelasi.

Răspuns utilizator avertizat
| Carabush a răspuns:

Incearca cu amandoiwinking vezi cu care iti place mai mult si ia o hotarare. Sau incearca sa-i cunosti mai bine si alege unul
pupici:*

| rockrockrocklove a răspuns:

Mai...tu ar trebui sa iti asculti inima ce naiba?! vrei sa zici ca atunci cand te vei casatori si mama t va zice de persoana respecatvaeee dar daca tu il iubesti nu conteaza''dragostea nu e un simplu lucru, si daca te iubeste atat de mult o sa te placa pentru ce esti vino intr'o zi nemachiatata cu parul prins nu stiu casa pari mai cuminte si apoi intreaba'l cum i se pare ca arti daca zice ca arati genial e pentru tine dar daca zice ca arati sexy e un pervers si un afemeiat