| anonim_4396 a întrebat:

as vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un mic sfat.
De aproape un an de zile m-am despartit de persoana la care am tinut foarte mult si problema este ca, dupa un an nu am reusit inca sa il uit.
El acum este cu alta fata de vreo 5 luni cam asa inca de cateva saptamani tot intra pe mine si mai vorbim (cam o data pe spatamana) si odata chiar mi-a dat niste semne ca ar vrea sa ne impacam si cam de o luna unei prietene foarte bune ii spunea cat m-a iubit si ca el vrea sa ma vada fericita.
(Intr-adevar in ultimul timp cand a vorbit nu a pus si emoticonul ":*" ) asta fiind o paranteza mai stupida laughing)
Insa voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Cred ca daca te-ar vrea inapoi ti-ar spune.Incearca tu sa-i spui. Poate relatia care o are nu-i e pe plac.Sau poate tine la tine dar nu suficient cat sa renunte la ea.

| Jeanine a răspuns (pentru irina20):

Asa zicea si o prietena insa as vrea sa-mi dau seama care e adeavarul din toata treaba asta.

| irina20 a răspuns (pentru Jeanine):

Eu cred ca vrea sa vada daca mai simti ceva pentru el, si cam atat.Cam asta ar fi adevarul.Din ce motive? poate doar asa sa se simta el mascul...

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Te joaca pe degete foarte bine, naiva ce esti happy

| Jeanine a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ce te face sa crezi asta?
Scuza-ma ca te intreB insa as dori sa aflu si parerea altora, sa stiu ce sa fac/cred.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Jeanine):

Ai zis ca te-ai despartit de el corect? inseamna ca tu ai fost cea care a dat papucii si nu inteleg de ce tanjesti tu dupa el acum, esti muiere slaba. apoi el are o noua iubita, vede ca tie iti pasa, si inca mult, daca la niste gesturi nesemnificative pe facebook deja ridici coada, il gadila in orgoliu si se joaca cu tine, nu mar mira sa ajungeti friend with benefits. daca esti fata desteapta ar trebui sa ignori toata mascarada asta facuta de ex uby si sa iti vezi de treburile tale, sunt o gramada de baieti buni in lumea asta, nu e numai el.

| Jeanine a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De fapt el a decis toata treaa cu despartitu dintr-un motiv anal care inainte sa fie cu actuala prietena mi l-a spus...

| Jeanine a răspuns (pentru Jeanine):

Banal * scuza-ma dar ma grabeam cand am scris laughing)))))

| L7w7n7d7 a răspuns:

O împăcare ar fi cea mai neînţeleaptă decizie în cazul ăsta.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pai mai dai a doua sansa, relatia voastra o durat mult si ar fi naspa sa nu mai puteti fi impreuna, mai da o sansa si poate o sa va mearga mai bine

| Jeanine a răspuns (pentru AleeAlexaaandraaa):

Ar fi a3 a sau a4a sansa, nu a2a.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

S-au 3-4 sansa, asa am inteles eu