| whiterose26 a întrebat:

As vrea sa aud parerea voastra cu privire la o relatie dintre un barbat si o fata cu o diferenta de peste 20 de ani intre ei( barbatul mai batran decat fata). Credeti ca toate relatiile acestea sunt din interes? Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Maya23_1133 a răspuns:

Sincer, am avut eu o relatie cu un tip cu 9-10 ani mai mare ca mine. Am avut parte de experienta de care unul de varsta mea [cat aveam cand l-am cunoscut] nu era in stare sa gandeasca nici pe putin cat gandea el. Recunosc, si din auzit spun, majoritatea fetelor/femeilor cauta relatii de gen pentru experienta, nu neaparat bani. Experienta referindu-ma la viata de zi cu zi, la modul de gandire [normal, barbatul respectiv fiind mai mare, a trecut prin multe si cunoaste viata], vorbind de sex/amor/dragoste, la fel. au experienta. normal, sunt trecuti prin viata si au facut greseli, au invatat din ele. noi probabil acum le facem si cand vom fi de varsta lor vom fi la fel, invatati. Drept sa spun, merita incercat, pentru ca la o adica, nu fizicul face pe om, ci caracterul. daca tu sau oricare alta femeie se intelege bine cu partenerul de viata, fizicul nu mai are mare importanta. esti tanara, frumoasa, dar tot imbatranesti. si stiu, barbatilor oricat de independenti sunt, le e frica la batranete sa ramana singuri. happy Dai drumu, incearca, nu ai nimic de pierdut, parerea mea, doar de castigat.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu sunt toate bazate pe interes.
Dar,el ca barbat,si-a trait viata,le-a trait pe toate,vrea sa fie linistit in casa lui,a obosit de zgomotul si agitatia vietii.
Iar fata,e abia la inceput de drum,da,invata multe de la el,il admira,il idealizeaza,dar are multe curiozitati,nu are experiente si, nu e deloc exclus, intr-o zi sa se trezeasca ca ii place vecinul de la 2 care are varsta ei si are niste ochi absolut mortali!
E greu,de asemenea cu pofta de viata a fiecaruia,ea vrea mereu sa iasa,el nu prea,incearca sa tina pasul, renunta pana la urma, o lasa sa iasa singura si tot la despartire se ajunge.
Nu prea au sanse de reusita relatiile astea.
O fata de 20 cu un barbat de 40, daca sta cu el 10 ani, va realiza ca si-a mancat cam cei mai frumosi ani intr-un mod destul de inutil...
Dar, intotdeauna exceptiile confirma regula!
De ce sa am dreptate eu? Mai bine sa n-am!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sunt toate din interes(desi unele chiar sunt!). Fetele sunt atrase de persoane cu gandire matura. si asta o gasesc intr-un barbat, uneori cu vreo 20 de ani mai invarsta. Nu sunt de acord cu acest tip de relatie. De ce? pentru ca :
- exista diferente mari de gandire!
- cel mare ce crede mai superior pentru ca are o varsta mai amre
- daca esti cel mic, te maturizezi prea repede.
- imi e imposibil sa cred ca tu(fata de 20 de ani) esti totipa sa te saruti cu un el ( de 50 de ani), ca ti se pare irezistibil. come on. Vechea vorba zice doar ca gaina batrana face supa buna dar nu si cocosul batran.
- sunt destui barbati in floarea varstei, care gandesc matur si pe care nu i-ai gasit inca.

o zi minunata!