| marry95 a întrebat:

Buna happy credeti ca e posibila o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare? Ce probleme ar putea sa apara pe parcurs? Se simte diferenta in timp? Cum priviti voi o astfel de relatie? Fata are 20 si barbatul 30.

32 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce nu ar fi posibile? Eu una, nu văd nicio problemă.

| DNSK a răspuns:

La cateva zile apare o intrebare de genul asta! sunt satul pana peste cap de ele, de voi. ce vrei de la unul de 30? lui ii bate la usa casnicia si copiii iar tie barurile si cluburile! esti copil mah..pentru ce dracu' vrei sa fortezi cresterea, maturizarea? ca el e altfel? toti o sa fim altfel la varsta aia! relatiile astea nu sunt bune! nu e bine ce faci! treaba ta, dar viitorul tau depinde de faptele ce le faci acum! nu ti-l ruina. fa-l sa sclipeasca!

| marry95 explică (pentru DNSK):

Heeei, stai putin happy nu am spus ca este vorba despre mine...ce ne place sa judecam sau sa acuzam oamenii fara sa stim despre ce este vorba. Si eu am auzit de multe astfel de cazuri. unele cu diferente mult mai mari de varsta si unele se datorau banilor, unele iubirii happy nu ai de unde sa stii ce simte fiecare om. Si inca ceva... daca esti tanar nu inseamna ca trebuie sa stai prin baruri si cluburi. Intr-adevar multi tineri doar asta fac dar nu toti sunt asa. Si ce te face sa crezi ca o astfel de relatie iti ruineaza viitorul? Poate te ajuta sa nu iti distrugi singur viitorul.

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Nu stiam care-i idealul meu, o femeie de varsta mamei mele. am s-o caut si ne vom iubi ca-n povesti!

| marry95 explică (pentru DNSK):

:))) spune ca nu ai vrea sa fii in locul lui :))
http://www.kanald.ro/......40840.html

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Nu pot sa cred..nu cred.mi-i s-a intors stomacul. te-as strange de gat in momentul asta.

| marry95 explică (pentru DNSK):

sad cuum sa faci asa ceva? laughing ce bine ca nu poti tongue

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Vai de mine..aia are stranepoti mah! pff..super! ce sa zic altceva? din ce oras esti? ca poate nu scapi!

| marry95 explică (pentru DNSK):

Nu iti spun happy nu risc sa ma gasesti laughing sunt de prin Transilvania.

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Si eu! asa ca. tare mi-i mie ca o sa iasa rau de tot! si revenind la subiect, nu suport relatiile astea, pe langa ca nu sunt bune de nimic. da, am inteles, stiu ca nu toti avem baruri si cluburi in cap, dar la 20 de ani..hai sa fim seriosi. "e ceea ce-ti convine? e ceea ce-ti doresti?" sigur-sigur?

| marry95 explică (pentru DNSK):

Nu e vorba despre mine laughing daca pun o intrebare nu inseamna ca eu sunt in situatia respectiva si nici nu cred ca o sa fiu vreodata. cred ca ai dreptate happy o fata la 20 de ani nu se gandeste si nu are aceleasi planuri pe care le are un baiat de 30. cred ca ea pune pe primul plan cariera si el se gandeste sa isi intemeiasca o familie.

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Ei vezi? asa incet-incet incepi sa gandesti. deja te plac

| marry95 explică (pentru DNSK):

Pai...eu gandeam si inainte dar voiam sa aflu si alte pareri. cum sa placi o fata doar pentru ca gandeste? :O mare greseala! nu se face asa ceva in zilele noastre laughing

| marry95 explică (pentru marry95):

Si inca cevalaughing mai sus am vrut sa scriu,, sa isi intemeieze"

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

Eu sunt de moda veche! am 25 de ani, l-am prins pe hagi jucand la mondiale. asa ca nu te mira! acum ies la aer la niste beri, am venit acasa doar in vizita, laughing mai vorbim! cat despre relatiile astea..stai pe fundul tau! sfat prietenesc!

| marry95 explică (pentru DNSK):

Vai dar ce batran esti :O laughing stau, stau! distractie placuta. laughing

| DNSK a răspuns (pentru marry95):

tongue cam sunt..ma cam duc la vale.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu am ce comenta, sunt in cauza si suntem de 26 de ani impreuna.
Acum nu stiu cata seriozitate mai este in ziua de azi.
Nu mai stim ce doreste ea, nu stim ce doreste el...
Aventura si si distractia este la loc de cinste, dar sa nu ii bagam pe toti in oala.
Poate mai sunt si barbati/femei in ziua de azi care isi doresc sa-si intemeieze un camin.
Cum privesc eu aceasta relatie?
Atunci cand iubesti/esti iubit si te casatoresti din dragoste, crezi ca stai sa analizezi ce va fi peste 5-10 ani?
Nu nu, iti garantez eu, m-am(ne-am) casatorit din dragoste si am lasat lucrurile sa decurga normal
Astazi suntem o familie implinita cu 2 ingerasi si asteptam sa ne faca bucuria de a ne plimba prin parculet cu nepoteii de mana...dar e cale lunga din punctul lor de vedere.
O zi frumoasa sa aihappy

| Trolli a răspuns:

Diferenta de varsta nu e (asa) mare.
Amandoi sunteti majori, deci este ok. Important e sa va iubiti, sa va respectati. Restul tine de voi doi...Succes.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca diferenta de varsta e ok in functie de varstele celor doi, In cazul asta mi se pare perfect, ramane doar ca cei doi sa fie compatibili, sa se inteleaga. Un barbat la 30 de ani nu e chiar atat de matur si teapan. Adica poate fi matur in gandire, serios, dar nu inseamna ca-i un moscalete. Nu vad nici probleme mari sa apara in timp, daca tot adaugi ani tot nu e o mare discrepanta.

| RAY a răspuns:

Marry exista atatea posibilitati de raspuns de realitati ca de exemplu
find matur va profita de tine
varsta nu inseamna maturitate
si multe alte chesti, eu unu ce sa spun fiecare face ce vrea, pana la urma interesele sunt mereu motivul pentru care stau impreuna el sex ea banii sub alte forme gen sentimente, iubire care dau culoare unor interese oricat de ingrerasi vrem sa parem tot draci suntem

| marry95 explică (pentru RAY):

Intr-adevar asa estehappy dar exista fete care nu sunt atrase de viata de noapte cum sunt altele de varsta lor. Se gandesc mai mult la viitor si isi doresc o viata linistita si o relatie serioasa. si mai ales daca esti frumoasa toti baietii sunt atrasi si se dau la tine din diverse motive si ti-e foarte greu sa iti dai seama care e baiatul potrivit. De obicei aceste fete se indragostesc de persoane mai mari care probabil stiu cum sa vorbeasca cu ele. In acelasi timp exista multi barbati care stiu sa vrajeasca fetele tinere in speranta ca vor profita de naivitatea lor.

| neutrino a răspuns:

Se poarta, e la moda, el sa aiba bani ca daca nu, chiar ca nu are niciun rost aceasta relatie.

| Holiday a răspuns:

Nu exista nici un motiv special pentru care relatia sa nu functioneze. Diferenta oricum nu este asa de mare.

| Oana92 a răspuns:

Orice e posibil, trebuie doar sa vreti si sa faceti tot ce puteti ca lucrurile sa mearga ok. Probabil ca in timp diferenta se simte, dar cine poate sa stie? La fel de probabil e si ca unul de varsta apropiata sa fie un imatur happy

Va iubiti, va intelegeti, sunteti fericiti? Daca da, restul e can-canwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu cred ca daca acele persoane se inteleg si totul e bine, poate sa existe si alte diferente si mai mari.Nu conteaza varsta, inaltimea, greutatea sau alt ceva conteaza ca acele persoane se iubesc si se inteleg. Poate sa existe relatie si intre o persoana de 18 si una de 40...de ce nu? Probleme pot sa apara din afara relatiei adica parinti sau rudele sa vorbeasca urat si sa nu fie de acord cu relatia..alta problema nu.

| Happyjump a răspuns:

Mama e cu 11 ani mai mica decat tata si azi aniversează 20 de ani de la nunta

| ceaiuldetei a răspuns:

N-ai auzit de cuplu bengos Michael Douglas și Zeta-Jones? De ăia ce zici? Sau nu ești la curent?

Nu te mai lua după gura lumii, că îți faci belele singură. Nu aștepta să te aprobe ei, ca să te iubești cu cine îți place.

Probleme apar la toți, nu doar la ăia cu una sau două generații între ei. Există păreri și păreri și n-ar trebui să iei în calcul niciuna, atât timp cât tu știi ce-i cu tine și ce vrei (problema e că, de fapt, nu prea știi...).

Diferența se simte foarte repede, dacă ești atentă și dacă te cunoști bine. Pe la 30 de ani, ăștia încep să se maturizeze, deci nu-i așa o tragedie. Nu era tragedie nici dacă avea mai puțin și nici dacă avea mai mult. Creier nu prea există la toată lumea, iar suflet...

Fă-ți de cap, dar fii responsabilă.

| almirock a răspuns:

Cam greu... Fata se va simți mereu inferioară, iar bărbatul s-ar putea să se sature la un moment dat...

| Asian a răspuns:

Merge si o astfel de relatie daca se iubesc

| Skovgsravn a răspuns:

Rare ori relatiile cu o diferenta de varsta asa de mare sunt posibile. Depinde si de partener.