| Siimonaa a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o problema in legatura cu anticonceptionalele. Am luat ultima pastila in ziua de miercuri, iar pe prospect spune ca ar trebui sa incep un nou blister peste 8 zile. Asta inseamna miercuri sau joia din saptamana urmatoare?

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Inseamna ca Joi trebuie sa incepi.

| Onn3 a răspuns:

Termini miercuri, miercuri incepi. Termini miercuri, incepi in aceesi zi, adica miercuri.

| AndyLavy a răspuns:

Pai trebuie sa faci pauza fix 7 zile s a opta sa le iei. daca ai terminat si ultima pastila ai luat-o miercuri atunci faci asa: joi, vineri, sambata duminica, luni marti miercuri, si joi ieri iar, a opta zi.deci joi trebuie sa incepi iar.

| yubyta123 a răspuns:

Incepi a 8 zi pastilele