| dayanalove12 a întrebat:

TPU! as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva. Deci:
inainte sa luam vacanta de Paste eu si cu prietenul meu ne-am despartit (de fapt el s-a despartit de mine). motivul a fost: eu mai vorbeam cu varul lui, printre care, varul lui imi mai spunea ca ma iubeste, ca vrea sa fie cu mine. eu, nu stiu ce aveam in timpul ala, i-am spus ca daca nu as fi cu prietenul meu as fi cu el. prietenul meu a intrat intr-o zi pe id-ul meu de messenger si mi-a citit toate convorbirile mele cu varul lui si a aflat totul. faza e ca prietenul meu imi interzisese ca sa mai vorbesc cu varul lui, dar eu nu am vrut sa fac asta, am vorbit in continuare. prietenul meu s-a infuriat foarte rau din cauza la ce a aflat si s-a despartit de mine.
as vrea sa ma ajutati si sa-mi spuneti cum sa fac ca sa-l uit:-s pe prietenul meusad. am fost impreuna 1 an si cevalove struck si e mult timp. m-am atasat foarte mult de el, dar eu as vrea sa fac intr-un fel ca sa-l uit si sa nu mai simt nimic pentru elstraight face pentru ca dupa parerea mea nu mai are rost.
ce sfaturi imi dati?batting eyelashes
va rog frumos sa ma ajutatikiss

Răspuns Câştigător
| moonlight2134 a răspuns:

Buna happy Uite, si eu ma lupt in momentul asta cu aceeasi problema. Am si eu o poveste, hmm, asemanatoare cu a ta intr-un anume fel. La fel ca tine am nevoie in general de sfaturi, dar iti pot spune cum fac eu. Eu incerc sa imi petrec cat mai mult timp afara, sa imi vad de hobby-uri, sa invat, sa ma ocup cu ce-mi place mie...stiu ca e greu pentru ca si la mine despartirea s-a produs chiar inainte de pasti, din pacate. Dar ma gandesc ca nu ma merita si ca pot merge mai departe. Mai ales ca el mi-a facut faze super urate si tot el m-a lasat, ma rog e o poveste lunga. Dar totusi nu e un capat de lume happy, nu? Trebuie sa te axezi pe altceva si sa incerci sa-l uiti... va interveni probabil gelozia, dar incearca sa o acoperi cu altceva, sa iesi cu prietenii, sa va distrati, sa cunosti lume noua. Poate asa vei cunoaste pe cineva nou, si sa ai un alt iubit, si vei fi iar fericita. Deci nu-ti face griji, incerca, si lupta pentru fericirea ta. Ce a fost a fost! Ah si ti-as mai da un sfat. incearca sa ascunzi cadourile sau pozele sau orice tine legat de el. Pentru ca iti vei aminti de el privindu-le mereu si iar vei suferi si iti vei aminti, crede-ma, stiu cum e happy. Mult succes, daca vrei sa mai vorbim imi dai mesaj privat. Iti voi fi alaturi >big grin

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cu ce să te ajutăm? Te-ai comportat execrabil cu prietenul tău şi meriţi tot ce ţi se întâmplă!
Suferă! Sper să suferi cât mai mult! Da' ştii de ce? Pentru că numai aşa vei avea grijă ca data viitoare să ai mai mult respect pentru cel de lângă tine.
Tu, o perioadă, nu ai voie să te plângi că băieţii sunt naşpa!
Când te va înşela primul bărbat, adu-ţi aminte ce-ai făcut tu!

| Honeybunny a răspuns:

Nu pricep cum puteti unele dintre voi sa faceti asemenea greseli si sa sustineti ca va iubiti prietenul.cum te'ai fi simtit ca ceva verisoara de a ta sa vorbeasca cu prietenul tau si sa ii spuna ca il iubeste si vrea sa fie cu el si el sa ii spuna ca daca nu era cu tine era cu ea.cum te simteai? mi se pare ca i'ai dat apa la moara varului sau si ca nu te'ai purtat cum trebuie.fostul tau a fost indreptatit sa se simta prost pentru ce ai facut si sa se desparta de tine.il vei uita, cu timpul.si vei gasi pe altcineva in ciuda faptului ca vei suferi o perioada.incercarea moarte n-are deci daca vrei poti sa incerci sa ii explici ca ai avut compasiune pentru varul lui si de aceea ai continuat sa vb cu el. daca merge,atunci e ft bine, sa ai grija de el sa nu il mai pierzi. daca nu merge, timpul vindeca orice rani.

| Brandusha16 a răspuns:

Buna Daya! Inainte de ati spune sfatul meu, 2 intrebari as avea:
1) Tu tii la varul prietenului tau?
2) Ai da 1 an si ceva la o parte pentru un baiat care pretinzi ca te love struck?
Parerea mea e sa nu renunti l prietenul tau ca totusi, e 1 an si ceva la mijloc. Dar daca u tii la varul lui, atunci nu stiu cu c s te sfatuiesc. straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

bai asta! mama si tactu stiu ca tu o arzi aiurea-n tramvai? la 12 ani ai un iubit la 20 de aci o sa ai o valiza de iubiti.ale naibii de cotzoharle, la maciuca va e gindul dar cind e vorba de scoala sau sa stai linga mama ta sa inveti cum se face diferite mincaruri nu?