| picior a întrebat:

as vrea sa ma ajuti si pe mine. am sa scriu si eu ce am pe suflet. am 13 ani si este vorba despre un baiat bogdan [nume fictiv]. deci. imi place foarte mult de el. eu sunt in clasa a 7a si el este in clasa cu mine. in ultimele 2 saptamani m-a lasat in ceata. am mai fost cu el de 2 ori. este genul de baiat care a fost cu multe fete, popular, sarmant, glumet. intr-o zi, el tot ma baga in seama, il observam cum se uita la mine, dar era indiferent. statea prin preajma mea, dar apoi se ducea la o fata pe care el a iubit-o mult [fata aceea nu mai tine la el]. cand plecam acasa cu el si cu alti colegi, facea glume cu mine, numai pe mine ma baga in seama si intr-un fel radea de mine [nu in felul rau, adica facea glume pe seama inaltimii mele pentru ca eu sunt foarte deranjata de acest lucru si el ma lua in brate sa imi zica ca nu-i nimica virgula ca eu sunt scunda] urmatoarea zi tot ma baga in seama la scoala si mi-a dat comentarii pe facebook [el nu da comentarii sau ceva de genu. el isi facuse cont doar ca sa se uite la alte fete]. tot asa m-a bagat in seama cateva zile. apoi in weekend cand plecam eu acasa, ma intalneam cu el intamplator la aceiasi ora. apoi la scoala nu ma mai baga in seama. apoi peste cateva zile iar apoi intr-o seara am vorbit pe messenger si m-a intrebat daca sunt cu cineva si multe chestii de genu. apoi iar am plecat cu colegii mei si nu ma mai baga deloc in seama. si eram sigura ca inca ma tine la mine. si la o ora de desen a venit langa banca mea sa se uite la un desen care ii placea foarte mult si m-a laudat. apoi nu ma mai bagat in seama deloc. nici nu mai vorbeam pe mess, la scoala nimic. si am plecat acasa amandoi, singuri si tot asa facea glume de parca totul era normal. acum nu stiu ce sa mai cred. tin atat de mult la el, dar vreau sa stiu daca tine macar putin la mine sau isi bate joc de sentimentele mele. am uitat sa va mai zic ceva. in acele zile cand ma tot baga in seama, se tot impingea intr-un fel de mine si se tot apropia de fata mea ca sa ma sarute. si el facea niste glume astfel incat sa-i raspund si eu cu niste glume sau daca eu ma suparam pe el, ma consola.ce sa fac?

1 răspuns:
| LordRing a răspuns:

El tot face astfel de lucruri deoarece crede ca tu esti intr-o relatie cu cineva, 1 zi glumeste de tine, cred ca atunci a uitat de ce credea si a doua zi era trist ca si-a amintit.cu alte cuvinte e gelos,ce poti face?, du-te la el si zii ca il placi, sau daca nu spune-i intr-o zi ca nai pe nimeni