| anonim_4396 a întrebat:

*FUNDA*
Hey TPU! Am nevoie de putin ajutor sau sa ma lamuriti cu ceva.Eu am 12, el 13, eu clasa a 7-a B, el a 7-a A. Cand eram clasa a 6-a s-a intamplat ceva ciudat. Eu si o prietena foarte buna de a mea ne imprietenisem cu el. Asa putin.Si cand plecam de la scoala intr-o zi a venit la mine si la prietenele mele si a vorbit cu mine stand foarte apropiat de mine. Cand a plecat, una din prietenele mele mi-a spus ca a parut ca vroia sa ma sarute. I-am spus pe un ton foarte sigur ca nu ar face asta el. Dupa cateva minute a venit inapoi si m-a pupat pe obraz. Acasa i-am zis prietenei mele foarte bune(cea cu care m-am imprietenit cu el) si a fost foarte surprinsa. Ma rog. Mereu cand il vedeam mi se facea rusine si sa trec pe langa el. De cand s-a intamplat chestia asta nu ne-a mai bagat in seama nici pe mine, nici pe prietena mea foarte buna. Nici macar nu ne-a mai zis 'buna'. De atunci pana acum am aflat de la prietenea mea cea mai buna (care nu inteleg de ce s-a ferit sa imi spuna aceste lucruri de cand i-am zis faza cu pupatul) ca si pe ea a pupat-o si, in plus, au avut si conversatii pe telefon cu 'te iubesc' etc. Dar se fereste sa mi le arate chiar si acum. Si nu am inteles de ce nu mi le-a aratat chiar cand i s-a intamplat pentru ca eu i-am zis de faza cu pupatul pe obraz din prima. Oare nu are incredere in mine? Am aflat si din alte surse ca dupa cateva zile dupa faza in care m-a pupat si-a facut o iubita. Nu stiu ce sa mai inteleg! Si acum o luna ne-am intalnit in mall si ne-am oprit, ne-am uitat unul la altul, am zambit( chestia asta s-a intamplat cam in jumatate de minut ) si am plecat fara sa ne spunem nimic. Deci va astept parerea la intrebarile: "Oare ma place?", "Dupa atata timp credeti ca mai tine macar un pic la mine?","Ce s-a intamplat a insemnat ceva pentru el?", "De ce a facut-o oare?"

Răspuns Câştigător
| soraGrime a răspuns:

Parerea mea e ca nu are rost sa te complici prea tare. E clar ca baietasului 'ii cam place''. Adica se simte bine agatand fete, pupandu-le, s.a.m.d. Nu contest faptul ca ar avea sentimente, dar daca te-ar fi placut pe tine in mod special, crezi ca ar mai fi facut toate fazele cu celelalte fete? Nu cred ca are rost sa bagi in seama asemenea persoane

1 răspuns:
| StanIoanaMihaela a răspuns:

Mulțumesc mult pentru răspuns!