| EA_1812 a întrebat:

happy As vrea sa va cer ajutorul deoarece nu stiu ce sa cred despre un baiat. Deci sa va povestec toata povestea. Vara trecuta unui baiat i-a placut de mine si mie de el dar eu nu prea ii aratam.[Mentionez ca sunt cam timida]big grin.Prima discutie a fost pe mess, eu l-am mai vazut pe aici unde stau eu, ca eu stau intr-o comuna iar el sta intr-un oras. L-am mai vazuzut deoarece el are bunici aici unde stau eu si rude. De la discutia de pe mess a inceput sa vina foarte des aici unde stau eu la discoteca.Eu cred ca venea doar pentru mine.:d Cand am vorbit pe mess mi-a spus multe, ca ii place de mine, tot intra pe mine pe mess. Apoi a trecut vara si nu am mai prea vorbit nu am mai intrat p mine pe mess, eu in timpul saptamanii fiind la scoala nu intram p mess decat in week-end sar nici atunci nu intra p mine.Si in tot acel timp cat a fost scoala nu am mai prea vorbit.Mai imi trimitea mesaje de Paste, sau de 8 Martie in rest nu. Doar odata mi-a spus o prietena sa ii trimit un mesaj asa la vrajeala ca mi-e dor de el si ca m-am tot gandit la el si i-am trimis si o zis ca l-am imresionat placut prin acel mesaj.Si nu stiu ce sa cred daca ii mai place de mine sau nuthinking Acum in vara aceasta a venit la discoteca si eu nu am fost ca eram plecata. Si m-a sunat ca nu ma duc la discoteca ca el doar pentru mine a venit sa ma vada.Cand m-a sunat am fost foarte fericita eu cred ca tin foarte mult la el poate fara sa imi dau seama chiar il iubesc.Ca nu stiu, numa cand imi mai scrie pe mess sau il vad in lista...simt ceva pentru el, ceva mai multlove struck. Dar el nu stiu straight face. Ii mai place de mine? Sau nu? Daca nu ii mai place de ce m`a sunat ca a venit sa ma vada si mi-a spus multe, si m-a mai sunat odata nu demult ca sa vada ce fac. Iar daca ii place de ce nu mai prea intra pe mess pe mine.Eu nu stiu ce sa cred dar mie imi place de el si nu stiu cum sa procedez sa ce fac? Ii mai place sau nu de mine? Ca daca nu ii mai place mie nu imi place sa ma bag cu el in seama si asa, nu mi se pare un lucru frumos sa se bage o fata cu un baiat in seama. Daca ii place la baiat de ea se baga el.Sau nu stiu ce sa cred.As vrea ma ajutati! Sau ar trebui sa il uit? Ca el nu mai tine la mine? Ce sa fac...ma simt foarte naspa trec printr`o perioada grea.HELP ME plssss:*:*:*:*

3 răspunsuri:
| redrosegirl a răspuns:

Din ceea ce am citit, eu cred ca te placehappy. poate intra pe mess si sta pe invisible, poate asteapta sa intrii u. daca u nu poti sa intrii pe mess mai des, de ce nu vorbiti prin sms`uri sau va sunati? aa si faza pe care ai zis-o ca nu-ti se pare frumos ca o fata sa se bage in seama, eu nu prea sunt de acord cu ea[recunosc, si eu sunt putin timida]. dar cred ca daca e vorba de persoana pe care o iubesti. trebuie sa ne invingem timiditatealove struck. ii poti spune ca-l il placi mult, fa-i complimente, arunca-i priviri dulci.si vei vedea cum se topeste in fata ta! SUCCES!love struckkiss

| Andrei20 a răspuns:

Nu mai fi timida. fi mai indrazneata ca nu ai nimic de pierdut

| cosmin_2840 a răspuns:

Daca iti place si tie de el bagata in seama pe mess si poate...winking