| BlackRose_2003 a întrebat:

Buna TPU:-). as vrea sa va cer niste sfaturi si va rog sa ma ajutati pentru ca chiar nu stiu ce sa fac. am cunoscut de ceva timp un baiat foarte de treaba care ma place si cred ca vrea sa fie cu mine, iar toti prietenii mei imi spun sa fiu cu el, dar eu nu prea vreau pentru ca nu imi place asa de el. si daca m-ar intreba daca vreau sa fiu cu el as stii cum sa il refuz pentru ca nu vreau sa il ranesc. ce as putea face? sau cum m-as putea comporta ca sa fie evident ca nu imi place de el si sa nu ma intrebe daca vreau sa fim impreuna? va rog ajutati-ma.dau funda :-)

Răspuns Câştigător
| adywow a răspuns:

Incearca sa-l ignori din cand in cand. Distanteaza-te putin de el.Nu ii raspunde mereu, nu il baga tu in seama, si spera ca isi va da seama

3 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

I-a ceva distanta si daca insista poti spune ca nu esti pregatita pentru o relatie cu el.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Spune-i ca ai deja pe cineva si te va lasa in pace.

| frusi a răspuns:

Incerca sal eviti. daca te intreaba daca vrei sa fi cu el zi ca este prea devreme pentru o relatie intre voi doi ca mai trebuie sa va cunoasteti mai bine sau ia un bun prieten deal tau si vorbeste cu el sa te ajute (ca sai zica ca tu ai priueten si prietenul acela va fi el) happy funda