| Elide a întrebat:

Bună TPU,as vrea sa va întreb despre un subiect delicat și să-mi spuneți părerea voastră și celor care au mai trecut prin asta,de ce anumite persoane nu le interesează ce repercusiuni exista făcând se* cu o persoană pe care nu o iubești și pentru care nu ai nimic, automat nu simți nimic, nici măcar atracție,asta in cazul fetelor, pentru că băieților le este mai ușor să o facă cu fete pentru care nu simt nimic? Vreau sa dezbat acest subiect din cauză că prietenei mele i s-a întâmplat asta,fiind virgină,a încercat să o facă cu respectivul ca să vadă cum e,s-a dus cu capul înainte, neavând atracție pentru persoana aceea,nicio emoție, absolut nimic și acum regreta,ei s-au mai întâlnit de câteva ori, băiatul acela a pus mari presiuni pe ea,îi zice mereu că e viața lui,că se căsătorește cu ea, băiatul nu arată tocmai ok la fizic,o considera pe ea că o zeiță,că nu a mai avut femei ca ea. In seara când au făcut-o,ea nu a putut îndura,ba mi-a spus că nu a simțit nimic, mi-a spus că nici măcar sânge nu i-a curs,o cunosc și este o persoana foarte fricoasă de fel, cred că s-a speriat, s-a încordat, băiatul ar fi spus are experiență, că a avut o relație de 3 ani cu alta și știe ce să facă în pat,cred că au fost doar minciuni având în vedere ce s-a întâmplat. Ea acum îi este foarte frica,că poate rămâne însărcinată, făcând neprotejat, spune că are dureri in partea dreapta și o doare stomacul, ceea ce am observat că psihicul ei a avut de suferit,a zis că nu-l mai suporta pe respectivul,nu mai vrea să-l vadă în fața ochilor,că îi este scârbă de el și îi vine să vomite,i-a venit să vomite in seara aceea, părerea mea că au fost inconștienți amândoi, el nu s-a protejat, nici ea, educație de la părinți 0. Nu poate discuta cu părinții o asemenea situație, nici măcar cu mama ei, pentru că ar primi o bătaie soră cu moartea, ea a pățit la vârsta ei de 22 de ani exact că cele de la 13, 14ani care sunt inconștiente și habar n-au de viața lor, prima oară cât contează să o faci cu persoana care merită și care ești sigură că va rămâne? De ce la unele fete le este așa de ușor să o facă și experimentează și cu mai mulți, pe când altele rămân marcate psihic in asemenea cazuri

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Asa ne- a Creat Dumnezeu cu constiinta care ne spune ca sexul fara casatorie este gresit si ne si ne face sa ne simtim vinovati daca nu tinem cont de avertizarile ei.Infara casatoriei orice relatie sexuala aduce rani sufletetezti mai mari pentru cel ce place mai mult cealalta persoana.Presiunea sociala cere sa faci sex, sa nu fi inapoiat dar pe urma neluarea in seama a avrrtizarilor constiintei aduce multa suferinta, o posibila sarcina nedorita si mai grav vinovatia uciderii unui copil prin avort.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar prietena ta este de o prostie rar intalnita.
Sa ai 22 de ani si sa ai sex fara protectie, cu un oarecare pentru care nici nu simti ceva, nu pot spune decat ca-i o femeie proasta!

| Violleta2022 a răspuns:

Esti incapabil sa gandesti, inainte sa deschizi gura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"De ce la unele fete le este așa de ușor să o facă și experimentează și cu mai mulți" - pentru că sunt obișnuite cu astfel de chestii, i-a ca exemplu un fumător, prima data data când încerci o țigară se poate sa tușești și să simți presiunea pe plămâni dar după ce te "obișnuiești" nu o sa mai simți vreo diferență. Ba chiar o sa te obișnuiești și o să devină o rutina.

Numai că asta nu înseamnă că efectele negative sunt mai ușoare, nu sunt mai ușoare, ba chiar imoralitatea sexuala le mănâncă sufletul pe interior și fiecare știe bine asta,, indiferent daca e fata sau băiat, nu vad ce diferență ar avea, dacă ești baiat.

Are aceleași repercusiuni și sexul la tipi, asta se întâmplă când se face sex pe baza de atracție și cu persoane nepotrivite, in lumea asta există și forte demonice care nu se vad cu ochiul liber, prietenei tale ii este scârbă pentru că i-a fost mâncat sufletul de catre un demon.

| Teo29 a răspuns:

Da-i tu cateva sfaturi sa foloseasca prezervativul macar pe viitor!

| Tokyo44 a răspuns:

Probabil ca ea, având 22 de ani, simțea o oarecare presiune ca e virgina.
Adevărat, riscul de a lua boli e foarte mare neștiind cu cine a fost el înainte.
Categoric ca el a vânat-o și s-ar bucura sa profite de ea in continuare.
E păcat ca nu poate discuta cu părinții. Ar fi cel mai indicat. Sau cu cineva de încredere cu ceva experiența de viața.
Nu este ușor sa dea un "reset" la întâmplarea asta pripita și greșita dar sper sa găsescă puterea de a trece mai departe și sa învețe ceva bun din lecția asta.
In viața unii învață din propriile greșeli in timp ce alții învață din greșelile altora.

Incerca te rog sa fii un sprijin moral puternic și sa o susții.

| YourNightmare97362 a răspuns:

Din păcate multe fete trec prin asta,o copilărie de rahat și lipsa de conexiune cu mama ei își spune cuvântul, diverse traume au făcut-o să reacționeze așa,a fost o alegere impulsiva
Și că de obicei nenorociți de băieți profită,de instabilitatea și slăbiciunea fetei
Femeile care și-o trag constant au o mentalitate diversa,vad sexul că pe ciocolata, nu se simt vinovate
Pe când una la loculi ei, își încălat propile principii
Cu greu dar își va reveni, asta o sa ii fie lecții dură
Sa nu mai aibă încredere în băieți, toți sunt la fel, vor sa te f**a și atat, e normal să îți fie scârbă când faci așa ceva cu un om pe care nu-l iubești
Îmi pare foarte rau pentru ea, recomand sa meargă la un psiholog