| maadaaa a întrebat:

As vrea si eu un sfat!happy
Sunt cu un baiat de 1 an jumatate, ne intelegem bine, chiar foarte bine(el are ganduri serioase cu mine), dar mai am 2 ani de scoala si dupa ce termin liceu vreau sa ma duc la facultate, undeva mai departe de oras! el nu prea e de acord cu facultatea, de fapt nu e impotriva facultatii, Dar nu vrea sa plec din oras, pentru ca zice ca daca o sa plec o sa ne despartim, o sa-mi gasesc pe altu', o sa ne indepartam unu' de altu'! La facultatea la care vreau sa ma duc nu este in oras! acum nu stiu ce sa fac? Sa mai stau inca 2 ani cu el(daca o sa mai fie) sau sa ma despart mai din timp sa nu fi apoi prea tarziu si sa sufere din cauza mea! mi-e greu sa ma despart de el, acum, tin la el, il iubesc, dar problema cu facultatea ma baga in ceata nu stiu ce sa fac(de fapt oricum la facultate o sa ma duc), dar nu stiu da-ti-mi un sfat va rog!

9 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Mai sunt 2 ani.eu spun sa lasi lucrurile sa decurga de la sine. Oricum in 2 ani se pot schimba multe. In niciun caz sa nu renunti la planurile profesionale. Pentru ca e vorba de viitorul tau. Spune'i prietenului tau ca mai e pana atunci si sa traiti prezentul. Si poate in acesti 2 ani va realiza si el ca daca il iubesti nu o sa il inseli cu altu' (chiar daca ar aparea vreunu care sa se tina dupa tine nu te'ar interesa). Dar deocamdata asteptati sa vedeti ce se mai intampla.

| RimePeHartie a răspuns:

Pai nu ai de ce sa te desparti de el din cauza facultatii, mai ai 2 ani in care pot sa se intample mai multe lucruri. In 2 ani poate te desp de el dintr'un motiv anume, si intr'o saptamana se pot intampla multe asa ca nu ai dc sa iti faci griji. Oricum e aproape imposibil sa iti gasesti alesul din cls a10a (banuiesc nu?). Si daca va veti iubi si in acesti 2 ani sunt sigura ca veti trece peste distanta asta. Mai intai trebuie sa te intereseze scoala, cariera, sa faci ceea ce iti doresti in viata. Daca veti mai fi impreuna dupa acesti 2 ani poate veti trece peste toate. Succes!

| IoanaKincaid a răspuns:

Sfatul meu este sa iti vezi de viitorul tau, pe plan profesional.Asa gandeam si eu, am avut o relatie de 4 ani, cand deodata m-am trezit la realitate. Nu vreau sa te supar, dar consider ca este mai important sa faci o scoala, sa te distrezi etc. este mult mai important decat sa iti traiesti viata dupa cum vor altii, intr-o zi o sa-ti dai seama de asta si o sa regreti de unele alegeri facute.
Succes!

| Alexandra_4682 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa mai astepti, se pot intampla multe in 2 ani, nu trebuie sa te desparti de el acum pentru ceva ce vrei sa faci peste cativa ani happy

| SeNoRiTta a răspuns:

Mai bine nu te desparti. el ar trebui sa aiba incredere in tine. du`te la facultate, o sa mai vorbiti una alta, trebuie sa inteleaga si el daca te iubeste. :*

| andrei213 a răspuns:

Auzi uh ce alegi cartea adica sa fi inteligent/a sa ai ceva in tine superior chiar si in fata oricui sau dragostea sincer eu as alege cartea acum depinde de tinewinking

| ZIME a răspuns:

Nu mai pune caruta inaintea boilor. Ai auzit de vorba asta, da? Nu iti face probleme, sa vezi ce bine le aranjeaza timpul pe toate. daca este sa fie pentru tine, va fi oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te vei duce la facultate in alt oras, fie ca vrei fie ca nu relatia voastra se va raci si in cele din urma va muri tongue este exact asa cum spune el. Totul depinde de tine sa iti ordonezi gandurile, sa vezi ce e mai important pentru tine.

2 ani poti sta cu el, de ce te gandesti la lucruri de genul asa timpuriu? Traieste prezentul si lasa viitorul sa se scurga pe langa tine fara sa il planifici concret.

O zi furmoasa sa ai!

| maadaaa explică:

Sau pot sa las lucrurile sa decurga de la sine?