| iriiinaaa a întrebat:

am sa va povestesc ceva. de fapt nu este o poveste este un sfat din partea voastra. Sunt cu prietenul meu de 4 luni impreunahappy ne iubim f mult, parintii nostri stiu de noi, sunt de acord, eu am 16 ani iar el 19. mentionez ca e primul baiat care ma dezvirg(nu prin sex, prin petting). si avem planuri mari (chiar daca parintii mei imi mai reproseaza ca o sa gasesc altu ca ma schimb ca peste 4 ani plec la facultate la arad si uit de el. nu le zic nimic dar in sufletu meu stiu ce vreau. am discutat aseara cu el si ne.am facut asa un mic plan. ca o sa fim impreuna, cand o sa ma duc la fac o sa vina cu mine, o sa se angajeze pe acolo, iar cand termin eu venim inapoi. Voua cum vi se pare?:X se poate realiza acest vis? stiu ca e prea mica probilitatea dar nu e imposibil thinking Fundaa pentru cel mai bun raspuns :X va pup:X

Răspuns Câştigător
| aniiledha a răspuns:

Daca exista dragoste intre voi nimic nu va poate impiedica:*

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca se pot realiza, atata timp cat voi vrei asta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Planurile si promisiunile se incalca cel mai repede.Desigur,daca dragostea voastra o sa creasca si veti fi fideli, sunt sanse mari de reusita, insa parintii tai au dreptate, esti inca mica, si vei vedea ca o sa te schimbi; e posibil absolut orice!

Eu merg pe principiul: mergi inainte, fara sa te gandesti la viitor, caci daca nu o sa se realizeze planurile alea, o sa suferi enorm!

Bafta!

| Zenithf a răspuns:

Nu este imposibil, sper sa se intample asa cum vreti voi.
Domnul fie cu voi.

| foxi a răspuns:

Vise maica, vise!

| Crisu_7532 a răspuns:

Ai spus ca te-a dezvirginat prin petting, nu prin sex. cred ca nu stii ce inseamna "petting". pettingul nu dezvirgineaza. daca te-a dezvirginat atunci ala a fost sex in toata regula.

| Baby a răspuns:

Sincer? parerea mea e ca nu o sa realizezi asta. Ai 16 ani, esti adolescenta, o sa apara alti baieti, pana la urma o sa iti greseasca cu ceva. Nu vreau sa te descurajez, dar mereu se intampla asta, inca esti mica, daca oamenii de 30 de anii nu reusesc sa stea impreuna (unii) 4-5 ani ce te face sa crezi ca tu o sa poti?
Eu una iti zic sa traiesti clipa si sa lasi planurile pentru urmatorii ani, pe la 18 ani poti sa te apuci sa faci planuri daca mai esti cu el...lucru de care ma indoiesc, dar na. Sper sa ai noroc si sa fie o persoana buna care te iubeste si nu te va face sa suferi.:d

| Denii_9937 a răspuns:

Te-a dzvirginat nu prin sex ci prin petting?laughing
ce stupiiidlaughing

| JustSmile_8808 a răspuns:

Daca stii ce iti doresti se va indeplini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand: NICIODATA NU ITI FA PLANURI PENTRU VIITORUL UNEI RELATII pentru ca NICIODATA nu se vor indeplini si veti avea de suferit mai mult, mult mai mult in cazul in care va veti desparti. Suntem prea tineri pentru asta, gandeste-te ca momentan trebuie sa te ocupi de scoala in primul rand si trebuie sa te distrezi cum stii mai bine. Am stat impreuna cu prietena mea timp de 4 luni fix (fiind a patra oara cand ne impacam de-a lungul a 2 ani de zile cu pauze enorme intre relatiile noastre). ne-am facut planuri pentru viitor pana cand... a intervenit o fata care m-a dat peste cap printr-o SINGURA privire si nu glumesc. Mi-am parasit iubita pentru ca asa am simtit; iar abia aseara, dupa o luna si ceva de zile, i-am zis tipei ca imi place de ea si raspunsul ei a fost un categoric "nu stiu", deoarece are probleme cu fostul ei prieten. Eu am 20 de ani, ea 19, mergem la aceeasi faculta si am de gand sa fac ce imi spune inima. Ai abia 16 ani, i-a si te distreaza acum ca dupa nu prea vei mai avea timp. Si ce daca e primul baiat cu care te-ai dezvirginat? Asta nu e nicidecum un motiv de a sta cu el...crezi ca singurul cu care vei face dragoste/sex? nu nicidecum. Ai grija de tine si te rog: HAVE FUN \m/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca, cand o sa gasesti pe cineva si o sa te indragostesti o sa uiti de planul tau, ai sa gasesti ce nu ai gasit cu prietenul tau, si viceversa, asa spuneam si eu, dar cand gasesti marea iubire o sa uiti de cea veche si viceversa, mai ales baietii care sunt experti in a insela, o sa petreaca timpul cu altcineva si pana la urma o sa se indragosteasca de altcineva, dar pana atunci o sa te desparti de prietenul tau, asa este viata, treci si prin bune si prin rau, dar ai o minte foarte copilaroasa! la 16 ani puteai sa fii mai cu mintea limpede, pa si sper sa fie cum vrei tu, ceea ce este imposibil!

| loving3112 a răspuns:

Daca nu ai mintea fluturatica si sunteti amandoi destul de maturi pentru a avea o relatie cu siguranta se va indeplini visul tau