| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Aseară am făcut dragoste cu prietenul meu si azi am văzut pe calendar ca am fost la ovulatie. Am făcut dragoste neprotejat dar nu s-a terminat în mine, ci pe mine. Si m-am sters cu prosopul. El a zis ca nu se va întâmpla nimic. Ca a scos-o la timp. Dar nu stju am văzut vazut ca era cantitate puțină de lichid alb si eu m-am sters cu prosopul. Am mers la baie după dar nu am observat sa fie lichid cum am urinat. Mulțumesc.
Sper să înțelegeți ce vreau sa zic.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul tau de sarcina este de cam 27% daca prietenul tau are macar 5-6 ani de experienta sexuala intensa in spate (studiile demonstreaza ca in primii 5 ani, cam 85% din barbati scapa sperma in timpul actului sexual fara sa stie) si daca penetrarea a fost intrerupta cu minim doua minute inaintea ejacularii. daca nu, riscul este mai mare. Daca te-ai razgandit si nu mai esti 100% sigura ca vrei sarcina (ca atunci cand ai decis sa faci sex neprotejat), mergi maine la consultatie ginecologica la medicul tau si cere-i sfatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Urmarile tu le vei suporta, nu el, asa ca nu conteaza ce zice el, ca va zice orice numai sa faca sex. un prezervativ e doar 3 lei... acum astepti sa iti vezi norocul

| mihai69 a răspuns:

Te cam joci cu focul... Probabilitatea de sarcină e foarte mică, dar nu zero. Acum... ai vreo două săptămâni de stres. Sau iei pastila de a doua zi, dar sincer, în condițiile descrise, cred că e o măsură MULT prea exagerată.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

Răspuns utilizator avertizat