| Mainculestu a întrebat:

Buna TPU aseara am mers la discoteca intr-un sat eu fiind de la oras si am vazut un baiat simpatic de care m-am cam..indragostit numai ca el nu ma cunoaste + ca invata la oras numai ca el e de la tara si nu stiu cum sa il abordez fiindca nu ma cunoaste si nu am avea cum sa ne vedem
Cateva idei? Dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Incearca sa vb cu el pe chat sau sa afli nr lui de tel.O alta metoda ar fi sa mai meri sa te intalnesti cu el tot acolo pentru ca sigur o sa mai vina sa se distreze. Abordeaza-l subtil, zambeste-i si soarbe-l din priviri si daca o sa isi dea seama o sa te invite la dans. Daca nu o face incearca sa iesi cu el un picut afara si apoi intra tare in el ca nu ai nimi ce pierdut. Gandeste-te ca daca il placi de ce sa nu vb cu el.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mergi mai des la tara, la discoteca, si este imposibil ca el sa nu te remarce. Asta nu inseamna ca si va fi dat pe spate de insistenta ta!

| Exilee a răspuns:

NU cred ca este bine sa cochetezi cu discoteca. MAI ALES CA TU LOCUIESTI LA sat si parintii tai se preocupa mult de cresterea si educarea copilului sau.

De fapt, de ce nu te duci la biblioteca sau la iesiri cu prietenele admirand casele vecinilor? Ah, daca ai stii cat este de frumoasa viata satului si pacat ca nu vezi frumusetea adevarata. Tu trebuie sa fi o dovada a faptului ca un copil crescut in mediul rural poate deveni inca odata un exemplu demn de urmat si o mandrie a parintilor. Invata si pretuieste-ti copilaria! Va veni varsta cand iti vei dori cu ardoare sa recuperezi perioada copilariei.

| Mainculestu explică (pentru Exilee):

Nu eu sunt de la tara....eu sunt de la oras si el este de la tara

| Exilee a răspuns (pentru Mainculestu):

EH laughing lasa baietii la varsta asta.

| Mainculestu explică (pentru Exilee):

Am 15 ani nu 12. . :/

| Florenta16 a răspuns:

Daca tot a fost asa dragoste la prima vedere, du-te la el si intreaba-l ce face. pana la urma la o discoteca, lumea se baga in seama asa fara nicio chestie, oricine cu oricine. Intreaba-l cum i se pare atmosfera petrecerii, si gata, dezvoltati mai multe. Spune-i sa mearga cu tine pana la bar sa luati ceva de baut, intorceti-va si vorbiti. Bafta!

| ValentinElTPU a răspuns:

Meh... voi nu ati auzit de facebook?