| Sjbdsjsndn a întrebat:

Bună! Am început să vorbesc cu un băiat de la mine din oraș pe Instagram fără să ne fi văzut. După câteva zile mi-a spus că mă place, dar nu am știut cum să-i răspund.Luni ne vedem după școală și nu prea știu despre ce să vorbim având în vedere că nu ne știm de mult.Online este foarte drăguț cu mine,e simpatic, dar e prima oară când îl văd. Ceva idei pentru un outfit și subiecte de conversație vă rog?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu te grabi. Vorbeste mai intii cu el pe Instagram. Cu cit mai mult, cu atit mai bine, asa poti sa iti dai oarecum seama de ce e in capul lui. Daca el se grabeste, vrea mult mai mult decat o discutie. Si de aceea trebuie sa fii precauta, sa nu fie vreunul din tipii care iasa doar la agatat. Aceia stiu sa arate a fi draguti, simpatici, dar doar cunoscindu-i bine, iti dai seama ce e in capul lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Intalneste-te cu el intr-o zona publica unde sunt multi oamnei in jur, ca-i posibil sa fie pedofil sau proxenet si sa te fure.
Roada 1-2 colegi sa stea mai departe de tine sai sa va urmareasca, ca in caz de ti se intampla ceva sa strige dupa ajutor sau sa filmeze ce ti se intampla.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Subiecte de conversație, despre orice.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Ok, o sa iau acel " după școală " și o să presupun ca ai sub 18 ani.
Este total greșit să ieși asa cu oricine, mai ales după puțin timp de vorbit.
Pe internet oamenii se mai dau și ce nu sunt, mare grija.
Faptul ca el ti a spus ca te place după prima săptămână de comunicare și nici ca v ați cunoscut prea bine ar trebui sa îți de a anumite semne.
Sfatul final: nu te arunca asa de repede, oamenii ca el vor sa păcălească fete ca tine și în nici un caz nu te duci acolo singura)).

| Anonim147943 a răspuns:

Buna. Ai grija, nu sti cu cine vorbesti, acel baiat dragut poate fi un barbat sau oricine altcineva. Daca chiar insisti sa va intalniti, poti lua o prietena cu tine sau un parinte care macar sa te supraveghieze subtil si sa ai grija sa mergi intr-un loc in care sunt oameni ca in caz ca ti se intampla ceva sa intervina. Dar sa stii ca nu te indrum sa va intalniti...

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Da daca ai inte 12-17 ani esti pacalita poti vorbi chiar cu un adult

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Dap nu uita sa iei un adult cu tine ca sa fi sigur ca nu esti pacalita cine stie pe unde ai sa ajungi