| Hirockers a întrebat:

Aseara era la scoala.si ma suparasem pe prietenul meu ca nu iesise cu mine si cand a trecut pe langa mine vroia sa ma ia in brate si ma enervasem si i-am zis :disparti. Iar el a plecat repede si mi-a spus ca nu mai avem ce discuta, iar seara am vorbit si inca e suparat. Mi-am cerut scuze de 100000 de ori cu toate ca din cauza lui am spus-o. I-am explicat pentru a mia oara ce ins el pentru mine insa nu-i trece... A trecut o zi si tot e suparat. Ce sa fac?[funda]

Răspuns Câştigător
| Arcusor a răspuns:

Pana la urma e vina ta. Daca nu s-a intalnit cu tine nu e un capat de lume.Trebuia sa te comporti mai rece asa cand te lua in brate. Adica cand tea imbratisat actiunea nu trebuia sa o faci si tu.Incearca sa ii lasi un mesaj de genul:Iubite realizez ce am facut si ca am gresit enorm.Nustiu daca mesajul acesta rezolva ceva dar eu chiar tin la tine si as face orice sa te intorci la mine.Inca o data te rog frumos sa ma ierti caci am fost ca o scorpie. Sper sa ma intelegi si sa ma poti ierta.Imi pare sincer dar sincer rau ca am tipat la tine. Iarta-ma.

Multa bafta!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Degaeaba pui tu botul, ca tu esti de vina.Nu trebuia sa reactionezi asa.

Probabil el se gandeste ce mica ''scorpie'' se ascunde in tine, daca pentru atata lucru il respingi...

Ai grija ca dintr-o joaca si un moft de moment, poti pierde persoana iubita.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, dar insista cu regretele. S-ar putea sa dea bine, daca te iubeste cu adevarat.

| Deea a răspuns:

Pai e vina ta. Nu trebuie sa te superi ca nu iese cu tine. Poate mai vrea si el din cand in cand sa iese cu prietenii lui la un fotbal. Nu poate petrece tot timpul doar cu tine. Dar totusi si el ar trebui sa inteleaga ca erai suparata. Nu cred ca trebuie sa te rogi atat de el. O sa te ia de fraiera. Spune-i: ok... daca nu mai vrei sa ne impacam am inteles. Si lasa-l in pace. Daca tine la tine si te merita o sa vina el, dar daca continui sa te milogesti de el sa va impacati gresesti. Mai sunt baietii. Poate nu o sa il uiti usor dar o sa o faci odata si odata. Si o sa iti aminteste ce fraiera erai ca te rugai atat de el.

| emi29 a răspuns:

Nu inteleg raspunsurile anterioare, cum sa fie vina ta? ce inseamna oare o relatie? barbatul face ce vrea?, e smecher si profita de tine, face pe suparatul intentionat, dar de fapt el e de vina, nu vad bine relatia aceasta, Nu Te Merita, spune-i ca vrei sa va despartiti, daca tine la va veti impaca happy