| BalonashCuHeliu a întrebat:

Eu tocmai m-am despartit de prietenul meu.Si inainte cu vreo 2 saptamana am cunoscut un baiat.Am inceput sa povestim si sa glumim.si am inceput sa il plac.[m-am despartit de prietenul meu pentru cu totul alte motive]Si chiar dupa ce m-am despartit de el, eram cam suparata si vroiam sa ma descarc cuiva.Si i'am zis acelui baiat.[mi-a dat nisete sfaturi si am trecut peste asta]In seara urmatoare mi-a zis ca toata ziua a vrut sa imi spuna ca ma place doar ca nu a reusit[fiindca e genul de baiat timid, rusinos, si cat se poate de sincer, si am cerut si parerea catorva prieteni de'ai lui si mi'au spus ca e un baiat de treaba si nu are face rau nimanui]. Atunci am ramas mirata.Eu i'am zis ca ar trebui sa mai astepte putin. poate pana imi revin dupa despartirea de dinainte.fiindca inca nu sunt pregatita de inca o relatie. a spus ca accepta sa astepte si sa ii spun cand sunt dispusa.In ziua urmatoare un alt baiat a aflat din greseala de la mine despre tot ce am vorbit eu cu baiatul care ma place[dar eu nu vroiam sa stie nimeni]Acel baiat i'a spus baiatului care ma place.Si s-a cam suparat.Am vorbit deschis despre asta, si am ajuns la chestia ca uitam ce s-a intamplat.de atunci nu am mai prea comunicat.Ma gandeam ca inca e suparat.am vorbit cu el, mi-a zis ca nu e suparat si ca imi spune sincer ca inca ma place si are sentimente pentru mine desi nu credea ca se va putea indragosti asa de mine.doar ca crede ca ar trebui sa ramanem doar prieteni buni[asta era aseara]si mi-a zis ca nu are nici o legatura cu faza ca a aflat celalalt baiat.si ca nu am facut nimic gresit dar asa crede el ca e mai bine.[azi dimineata mi-a trimis un sms cu:"scuze daca te'am suparat, dar stiu ca sunt foarte indecis si nu stiu ce e cu mine si stiu ca ti'am ranit sentimentele]deci nu cred ca vroia sa'si bata joc. Dar atunci nu stiu ce altceva ar putea fii?

Răspuns Câştigător
| Sakura25 a răspuns:

Iti spun doar sa ai grija mare. O fata cu inima franta e o prada usoara pentru un tip. Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva alege-o pe mama ta si pe tine.Prietenele nu sunt de incredere oricat ar parea ele ca sunt.Eu sunt stan-patitu.Barbatii sunt perversi, ca si fetele de altfel...deci nu te increde in nimeni decat in mama ta si in tine.Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva, astfel suferinta trece mai usor.Inlatura din jurul tau tot ce iti aduce aminte de ex. Pupici.

2 răspunsuri:
| SCosmin a răspuns:

Nu stiu.Cred ca el ascunde un scret.intreabal si tu pe el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ai dreptate in legatura cu el. Chiar daca nu vrea sa-si bata joc de tine, ceva tot vrea si probabil o face pe timidul ca sa obtina acel ceva.Mai ales ca esti din nou libera, si chestia asta e un plus pentru el, pentru ca acum esti usor de fraierit. Ai mare grija, eu te sfatuiesc sa comunici cat mai des cu el sau chiar sa te interesezi de relatiile pe care le-a avut daca il placi si tu, dar nu sa te combini cu el pana nu esti total sigura. Sper sa te ajute cu ceva sfaturile mele.Si mai ales daca e mai mare ca tine