| SpeșălGirl a întrebat:

Am o problema. Acum o saptamana si ceva am cunoscut un baiat la liceu.El m-a bagat in seama, ieseam pe afara, imi facea complimente si imi dadea de inteles ca ma place.Prima oara nu mi-am dat seama si mai mult el incepea conversatia, dar de doua zile nu a mai zis nimic. La scoala, cand eram in pauza a trecut pe langa mine fara sa zica nimic si ma suparasem pe el. Mai tarziu a venit la clasa mea, m-a intrebat ce fac si i-am zis ca ma deranjeaza comportamentul lui.Si-a cerut scuze si ne-am luat in brate. Ne-am tinut de mana toata pauza si la sfarsit ne-am sarutat.(el a facut primul pas).Dar apoi nu am mai vorbit si pe facebook nu imi zice nimic.Ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Nu vrea sa para sacaitor.
Baga-te in seama cu el pe facebook ori vorbiti la telefon.

| ubox7007 a răspuns:

Sfat intelept, daca nu este serios se poate sa fie doar un baiat dragastos, nu care cauta o relatie.

| Zuzazozo a răspuns:

Baiatul ba te vrea, ba nu te vrea. Fa-ti curaj si intreaba-l in fata daca are sentimente pentru tine.

| WolfGhost a răspuns:

Mentionati si cati ani aveti cand puneti intrebari de genul.
Nu ar trebui sa faci nimic.
Insa se poate ca el sa astepte o reactie din partea ta pentru ca isi doreste o relatie.
Da i mesaj pe fb. Daca e rece cu tine nu i mai da atentie.pentru ca si a batut joc.

| Pain4Souls a răspuns:

Waw ce logica ai, dar cred ca are pe altikineva si posibil sa aiba sindromul lui turet.

| SpeșălGirl explică (pentru Pain4Souls):

Ce e cu logica mea? laughing

| VictorClaudiu a răspuns:

Fa-l putin gelos sa te caute el, ai putea sa te bagi in seama cu un prieten de-al lui sau ceva de genul. Daca te place te va cauta.